سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو جامعه روحانیت مبارز:

برخی اقدامات دلواپسین دلواپسی‌ها را دامن می‌زند

برای همه ما روشن است که در جامعه مشکلاتی از جمله بیکاری، گرانی، نقدینگی سرگردان، مصرف بی‌حساب و کتاب وجود دارد و باید برای این مسائل فکر و راه‌حل ارائه دهیم و دلواپسی‌ها را رفع کنیم، ولی نباید هیچ کدام از این دلواپسی‌ها را به صورت افراط‌گونه و نادرست افزایش دهیم.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اقدامات برخی افراد که خود را دلواپسان انقلاب و آرمان‌های نظام معرفی می‌کنند، از جمله برگزاری تجمع و همایش بدون مجوز، گفت: برخی از این اقدامات خود به دلواپسی‌ها دامن می‌زند و باعث تعدیل و یا تسکین آن نمی‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ما در جامعه امیدها و در کنار آن بیم‌هایی داریم، گفت: امید داریم که وضعیت کشور روز به روز از نظر اشتغال، کاهش تورم، افزایش امنیت، رفع مشکلات ازدواج جوانان، مسکن و امثال آنها بهتر شود و در کنار این امیدها، دلواپسی‌ها و نگرانی‌هایی وجود دارد که گاهی این دلواپسی‌ها حالت طبیعی دارد و گاهی تشدید می‌شود.

وی با بیان این‌که نباید در ارتباط با بیم‌ها و یا دلواپسی‌ها دچار افراط و تفریط شد، گفت:‌ در واقع نباید با برخی از اقدامات به دلواپسی‌ها افزود و از سوی دیگر امیدهای کاذب در جامعه ایجاد کرد.

این عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: برای همه ما روشن است که در جامعه مشکلاتی از جمله بیکاری، گرانی، نقدینگی سرگردان، مصرف بی‌حساب و کتاب وجود دارد و باید برای این مسائل فکر و راه‌حل ارائه دهیم و دلواپسی‌ها را رفع کنیم، ولی نباید هیچ کدام از این دلواپسی‌ها را به صورت افراط‌گونه و نادرست افزایش دهیم.

اکرمی گفت: در حال حاضر بحث پرونده هسته‌ای کشورمان مطرح است و این یک مساله مشخص است که باید در ارتباط با دشمنان هوشیار و حساس بود. به هر حال ما با دشمنی مواجه هستیم که 35 سال علیه انقلاب ما تبلیغ کرده، کشور را تحریم کرده و همچنان متاسفانه به صورت طلبکارانه برخورد می‌کند و ما هر چه می‌گوییم سلاح اتمی نمی‌خواهیم و به دنبال خلع سلاح هستیم می‌گوید اعتمادسازی کنید. از طرف دیگر در کنار این هوشیاری ما نیاز به مذاکره داریم. غربی‌ها نیز خود خواهان این موضوع هستند. ما باید به این مذاکرات امیدواری باشیم. دیوار تحریم‌ها ترک خورده و مقداری انجام معاملات تسهیل شده است و این خود زمینه‌ساز ایجاد امید است و در واقع باید گفت امیدی که اکنون در کشور است بیشتر از گذشته است.

وی با تاکید بر این‌که امیدها و دلواپسی‌ها باید اعتدال‌گونه باشد و افراط و تفریط در آن وجود نداشته باشد، گفت: : برخی از کسانی که اقدام به برگزاری همایش کرده‌اند نماینده مجلس هستند و این سوال از آنها وجود دارد که آیا راهکار رفع نگرانی‌هایی که آنها دارند برگزاری همایش است؟ آیا آنها نمی‌توانند در مجلس با توجه به ابزاری که در اختیار دارند این نگرانی‌ها را رفع کنند و مسیر قانونی موضوع را طی کنند؟ مثلا با وزیر یا رییس‌جمهور بنشینند و گفت‌وگو کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها