سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس قوه قضائیه: خواستار بازگرداندن منافقین برای محاکمه عادلانه آنها هستیم

یکی دیگر از درخواست‌های ما از رئیس قوه قضائیه کشور عراق این بود که با توجه به اینکه منافقین جنایتکارانی هستند که بیش از 17 هزار نفر از مردم شریفمان را ترور کرده‌اند، به کشور ما بازگردانده شوند تا به صورت عادلانه محاکمه شده و پاسخگوی جنایات خود باشند.
رئیس قوه قضائیه گفت: از رئیس دستگاه قضای کشور عراق خواستیم تا منافقین را به ما بازگردانند تا به صورت عادلانه محاکمه شوند.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه کشورمان در حاشیه دیدار با مدحت محمود، رئیس دستگاه کشور عراق در جمع خبرنگاران با اشاره به ثمرات این سفر و این دیدار گفت: به طور قطع چنین سفرها و دیدارهایی به تعمیق همکاری میان دو کشور منجر خواهد شد.

وی افزود: میان ایران و عراق 4 توافقنامه قضایی به امضاء رسیده که در این سفر بر اجرایی شدن آنها تأکید کردیم.
رئیس قوه قضائیه کشورمان گفت: همچنین در تبادل آراء و تجربیات میان دستگاه قضایی دو کشور تأکید شد تا این تبادل اطلاعات به تعمیق بخشیدن روند گسترش عدالت در هر دو کشور منجر شود.

به گزارش فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: یکی دیگر از درخواست‌های ما از رئیس قوه قضائیه کشور عراق این بود که با توجه به اینکه منافقین جنایتکارانی هستند که بیش از 17 هزار نفر از مردم شریفمان را ترور کرده‌اند، به کشور ما بازگردانده شوند تا به صورت عادلانه محاکمه شده و پاسخگوی جنایات خود باشند.
رئیس قوه قضائیه بار دیگر اینگونه سفرها و دیدارها را مثبت ارزیابی کرده و گفت: دستاورد این سفرها تعامل و تعمیق پایه‌های دوستی و ارتباط میان دو کشور خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٠۵

   

پر مبحث ترین ها