سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یاران احمدی نژاد در مسیر اوین/خط قرمزهای احمدی نژاد این روزها چه می کنند؟

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٣, ١٧:١۶    نسخه چاپی    
این در حالی است که افراد مشهور و مهم دولت دهم نیز در فهرست بلند بالای متخلفین دولت دهم جا می گیرند که از مهم ترین آنها می توان به محمد رضا رحیمی ، معاون اول محمود احمدی نژاد که متهم به حضور در پرونده بیمه ایران است نام برد.
هنوز از یادها نرفته است که محمود احمدی نژاد، در روزهایی که ماجرای اختلاس 3 هزار میلیاردی داغ بود ، کابینه خود را خط قرمز نامید.

تیر ماه سال گذشته بود که بعد از آغاز موج بازداشت برخی نزدیکان دولت، رئیس جمهور ضمن سیاسی خواندن برخی بازداشت های اخیر مدیران دولتی اعلام کرد:" موضع دولت در برابر فشارهاي كه وارد مي‌شود، همچنان سكوت است چرا‌كه كشور نيازمند وحدت و همدلي است اما كابينه خط قرمز است و مجموعه اين فشارها كاري سياسي است."
محمود احمدی نژاد در آن روزها دستگيري‌هاي برخي مقامات دولتي را اقدامي سياسي دانست و گفت :" اگر اين روند ادامه يابد، مسائل را با مردم در ميان گذاشته و به وظيفه قانوني خود عمل مي‌كنم."

در همان روزها بود که با توجه به این سخنان، قانون مداری و یکسان بودن همه در پیشگاه قانون توسط مقام ارشد دولت زیر سوال رفت چرا که که مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه مردم در برابر قانون یکسان هستند و دولت نیز باید مجریی قانون باشد.
حالا اما با پایان حیات دولت دهم و روی کار آمدن دولت یازدهم خط قرمزهای احمدی نژاد یک به یک به مراجع قضایی معرفی می شوند و پرونده دار می شوند.

همین چند روز پیش بود که بهمن شريف‌زاده، از ياران نزديک اسفنديار رحيم مشايي، با حکم دادگاه ويژه روحانيت بازداشت و روانه زندان اوين شد.
چهار روز پيش هم خبر حکم جلب عبدالرضا داوري از فعالان رسانه اي دولت سابق که اخيرا نيز تشکيلات رسانه اي احمدي نژاد موسوم به هما را رهبري مي کند روی خط رسانه ها رفت.

البته، آزاده اردکاني رييس موزه ملي، نعمت‌الله پوستين دوز مدير عامل شرکت ملي مس ايران، عليرضا عامري مديرعامل سابق منطقه آزاد کيش هم از جمله افراد ديگري بوده اند که بايد نام آنها را در ليست بلند بالاي بازداشت شدگان دولت سابق به ثبت رساند.

این در حالی است که افراد مشهور و مهم دولت دهم نیز در فهرست بلند بالای متخلفین دولت دهم جا می گیرند که از مهم ترین آنها می توان به محمد رضا رحیمی ، معاون اول محمود احمدی نژاد که متهم به حضور در پرونده بیمه ایران است نام برد.
محمدرضا رحيمي اما در ماجراي اختلاس بيمه ايران به دادگاه فراخوانده شد. برخي از نمايندگان مجلس مانند الیاس نادران او را "سرحلقه باند فاطمي" نامیدند و اعتقاد داشتند او در پرونده اختلاس بیمه ایران دست داشته است.

گرچه تب و تاب ها بر سر پرونده مالي رحيمي در ماجراي اختلاس بيمه براي مدتي فروکش کرد اما با پايان عمر دولت دهم، نام محمدرضا رحيمي و پرونده اش به صدر اخبار رسانه ها بازگشت.
رحيمي که هميشه با پرونده‌هايي زير بغل در حياط پاستور در مقابل رسانه‌ها ظاهر مي‌شد حال با پرونده‌هايي قضايي مسير دادگاه و دادستاني را براي بازجويي طي مي‌کند و بعيد نيست در آينده نزديک مسير اوين را طي کند.

به گزارش شفاف، به تازگی نيز خبري درخصوص حضور دوباره محمدرضا رحيمي در دادگاه کيفري تهران براي پاسخگويي به سوالاتي پيرامون پرونده اختلاس بيمه منتشر شده است که شایعات در خصوص یاز نزدیک احمدی نژاد را قوت می بخشد.

از سوی دیگر نیز، قاضي معلق شده دولت دهم یعنی سعید مرتضوی هنوز تکليفش در پرونده کهريزک مشخص نيست وحال متهم به فساد مالي در دوران حضورش در تامين اجتماعي شده است.
در گزارش تحقيق‌وتفحص از تامين‌اجتماعي که در صحن علني مجلس قرائت شد، سعيد مرتضوي، مديريت پيشين اين سازمان به فساد مالي و تخلفات گسترده متهم شده است.

ارقامي که در اين گزارش از تخلفات مالي سازمان تامين‌اجتماعي منتشر شده بالغ بر ده‌هاهزار‌ميلياردتومان بود.همچنين اين گزارش از اهداي کارت هديه‌ها و مبالغي از10 هزار تا 10‌ميليون‌توماني به مديرمسوولان خبرگزاري‌ها و روزنامه‌ها حکايت داشت.پرونده مرتضوي در تامين اجتماعي به مانند پرونده کهريزک او همچنان مفتوح است و قاضي يي که زماني امضايش پاي احکام قضاوت ثبت مي شد حال خود در مظان اتهامات زيادي قرار گرفته است.

به این ترتیب به نظر می رسد یاران نزدیک محمود احمدی نژاد که روزی خط قرمز او بودند حالا برای خود مصونیتی احساس نمی کنند و باید در پیشگاه دستگاه قضا به مردم پاسخگو باشند.
باید منتظر ماند و دید بالاخره تکلیف پرونده های بعضا سنگین اقتصادی این افراد مشخص خواهد شد یا خیر؟
telegram 19dey.com
ط.کارگر    6 خرداد 1393 20:25
خدا را شکر امید وارم مدیران قوه قضائیه خیانت کاران دولت دهم را به صورت شفاف محاکمه کنند تا هم درس عبرتی برای دیگران باشد و هم مردم مجددا به این قوه اعتماد کنند
  • 0
mahdad    7 خرداد 1393 04:12
مشکل اینجاست
ک دارن برای دوره بعد آماده میشن
توی فضای عمومی اینجور باب میکنن ک احمدی نژاد منهای مشایی
میتونه گزینه خوبی برا دور بعد ریاست جمهوری باشن
دریغ از این ک
ایشون یکبار امتحان پس دادن
هالا مشایی نه
اومدیم یکی دیگه بدترازمشایی اومد
ثانین با چ شرطی میگید منهای مشایی
اومدیم بعد انتخابات شدن +مشایی؟!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٣, ١٧:١۶

   

پر مبحث ترین ها