سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انصاری: سیاست دولت تعامل با همه جناح‌ها است

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:١۵    نسخه چاپی    
باید از همه فرصت‌های طلایی در پیش رو به نحو احسن استفاده کنیم و موانع سرمایه‌گذاری عظیم و نیز تحریم‌های ظالمانه را از سر راه برداریم.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در کرمانشاه سیاست خارجی دولت را بر تعامل سازنده با جهان دانست و گفت: در عرصه داخلی، سیاست دولت تعامل سازنده با همه جناح‌ها، دستگاه‌ها و مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام مجید انصاری در مراسم ختم آیت‌الله زرندی که عصر امروز در حوزه علمیه امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: آن عالم ربانی و مجاهد در دوران هشت سال دفاع مقدس همواره قوت قلب و حامی رزمندگان مبارز بود و در آن لحظه‌های آتش و خون هرگز عرصه نماز جمعه استان کرمانشاه را ترک نکرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با عرض تسلیت به مردم ولایتمدار استان کرمانشاه، ارتحال ملکوتی آن عارف و عالم فرزانه را ضایعه‌ای بزرگ و جبران ناپذیر برای حوزه‌های علمیه، جهان تشیع‌، روحانیت شیعه و نیز ضایعه‌ای مضاعف برای استان سرفراز کرمانشاه بیان کرد.

حجت‌الاسلام انصاری حوزه علمیه استان کرمانشاه را یادگار آن فقید وارسته دانست و گفت: حوزه علمیه این استان ثمره تلاش و مجاهدت آن عالم فرهیخته است که با تلاش و خلوص نیت خود این مکان مقدس علمی و دینی را به یادگار گذاشت و شاگردانی مومن و عالم را تربیت کرد و طلاب و روحانیان قدرشناس باید ادامه دهنده راه آن روحانی مردمی باشند.

انصاری با استناد به حدیث شریفی از امام صادق (ع)، عالمان را وارثان پیامبران الهی عنوان کرد و افزود: مرحوم آیت‌الله زرندی به حقیقت وارث رهبر کبیر انقلاب اسلامی در پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از دین مبین اسلام بود

وی با بیان اینکه انسان‌های کم خرد، با تحریک اصحاب قدرت و پول پرستان سعی در منزوی کردن مردان حق دارند، گفت: آیت‌الله زرندی همواره با گفتمان و اخلاق و منش شایسته خود با مخالفان مدارا می‌کرد.

حجت‌الاسلام انصاری وظایف عالمان دین را بسی والاتر از آموزش صرف احکام شرعی بیان کرد و گفت: راه و روش همه انبیای الهی تغییر شرایط زیستی انسان‌ها در راستای مثبت، پایداری و مقاومت در برابر دشمنان بود و به تبع آن عالمان دین به عنوان وارثان انبیاء باید عهده‌دار این مسئولیت خطیر باشند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور سیاست خارجی دولت را بر تعامل سازنده با جهان دانست و افزود: در عرصه داخلی، سیاست دولت تعامل سازنده با همه جناح‌ها، دستگاهها و مردم است و در این راستا باید از همه فرصت‌های طلایی در پیش رو به نحو احسن استفاده کنیم و موانع سرمایه‌گذاری عظیم و نیز تحریم‌های ظالمانه را از سر راه برداریم.

وی با اشاره به موفقیت نسبی دولت در مهار تورم گفت: خوشبختانه دولت در زمینه مهار تورم توانست موفقیت نسبی را به‌دست آورد و در مسیر توسعه سلامت گام‌های بزرگی بردارد و در حال حاضر اولویت کارهای دولت در ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری و فقر در کشور است.

حجت‌الاسلام انصاری بیکاری و فقر را مهمترین مشکل استان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: متأسفانه آمار بیکاری در این استان نگران کننده است و همه باید با تلاش و تشریک مساعی مسیر رشد و پیشرفت را هموار کنیم و از مردم شریف این استان، طلاب، نمایندگان، استاندار و دیگر مسئولان انتظار داریم که در راستای رشد و ترقی کشور همراه و حامی دولت باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها