سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عراقچی: مذاکرات هسته ای با فرانسه مفید بود

مشورت های دو جانبه میان طرفین در وین نیز ادامه پیدا خواهد کرد
«سید عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام کرد: گفت و گوها و تبادل نظرها با فرانسه در فضای مثبتی صورت گرفت.
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه عصر چهارشنبه پس از مذاکرات دو جانبه با هیات فرانسوی در اقامتگاه نماینده ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در این گفت و گوها موضوعات مطرح شده در مذاکرات هسته ای مورد مشورت و رایزنی قرار گرفت.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه تصریح کرد: گفت و گوها و تبادل نظرها در فضای مثبتی صورت گرفت و در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین مفید بود.
عراقچی با بیان اینکه گفت و گوهای دو جانبه هیات های ایرانی و فرانسوی سه ساعت و ربع طول کشید، اظهار داشت: مشورت های دو جانبه میان طرفین در وین نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

مذاکرات دو جانبه هیات های جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در سومین روز حضور معاونان وزیر خارجه ایران در شهر ژنو سوئیس آغاز شد تا طرفین درباره موضوع هسته ای در آستانه دور جدید مذاکرات در وین مذاکره کنند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ریاست هیات فرانسوی را در این مذاکرات «نیکولاس دوریویر» نماینده جدید فرانسه در گروه 1+5 برعهده دارد که جانشین «ژاک اودیبر» شده است.
ریاست هیات ایرانی را نیز «سید عباس عراقچی» و «مجید تخت روانچی» معاونان وزیر امور خارجه ایران که از اعضای ارشد مذاکره کننده هسته ای ایران هستند، برعهده دارند.

در این مذاکرات که در اقامتگاه سفیر و نماینده ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شده است، طرفین ضمن مذاکره، ناهار صرف کردند.
معاونان وزیر امور خارجه ایران در دو روز گذشته (19 و 20 خرداد ماه) با «ویلیام جوزف برنز» معروف به بیل برنز قائم مقام وزیر امور خارجه ایران 11 ساعت و نیم مذاکره دو جانبه داشتند که در این مذاکرات «هلگا اشمید» معاون سیاسی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حضور داشت.

«سید عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای پس از دو دو روز مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا در ژنو شب گذشته در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: گفت و گوها فشرده و سخت بود ولی در فضای مثبتی صورت گرفت.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه اظهار داشت: تبادل نظرهای خوبی انجام شد که در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین (26 خرداد ماه) مفید بود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به این مذاکرات صریح و رو در رو از اختلافات کاسته شد؟ اظهار داشت: تبادل نظرهای خوبی انجام شد اما با این حال هنوز اختلافات به وقت خود باقی است و مشورت ها ادامه پیدا خواهد کرد.

هیات جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (چهارشنبه) عازم شهر رم ایتالیا می شود تا علاوه بر شرکت در کنفرانس خلع سلاح در رم، با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در ١+٥ نیز بطور دو جانبه مذاکره کند. معاونان وزیر خارجه ایران همچنین با همتای ایتالیایی خود گفت وگو خواهند کرد.
به گفته عراقچی، جمهوری اسلامی ایران همچنین یک روز پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات وین یعنی در 25 خرداد ماه مذاکرات دو جانبه ای با آلمان در تهران خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩٣, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها