سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا پس از حمایت صریح رهبری از دولتمردان، تندروها باز همایش برگزار می کنند؟

دلواپسانی که دوباره دلواپس شدند

تاکتیک جدید مخالفان دولت از چند ماه پس از شروع به کار آن، زمین گیر کردن دولت با همین دلواپسی ها و همایش ها بوده است تا شاید در سال 96 بتوانند شکست سال 92 خود را جبران کنند و اگر انتقادی هم توسط مخالفین به آنها وارد شد ژست دفاع از منافع ملی به خود بگیرند و بگویند ما نگران آینده کشور و ملت هستیم، گویی در 8 سال دولت مطلوب آنها از سال 84 تا 92 نه به منافع کشور لطمه ای وارد شد و نه آبروی کشور آسیبی دید!
دلواپسان هنوز ژست دلواپسی خود را حفظ کرده اند.چه رهبری انقلاب از دولت حمایت کنند و بگویند به مقامات ارشد دولت اعتماد دارند و چه از دولت حمایت نکنند ظاهرا برای دلواپسان تفاوتی ندارد.

مکتب دلواپسی از بهار امسال آغاز شد و بهانه شروع آن هم با موضوع هسته ای و توافق نامه ژنو بود.حالا چند ماهی است که دلواپسان در اینجا و آنجا همایش برگزار می کنند و سعی می کنند تا با برگزاری این همایش ها هم ژست دلسوزی خود برای منافع کشور را حفظ کنند و هم بگویند ما هم هستیم!
بهانه این دلواپسی هم نتایج توافقنامه ژنو بود و اینکه چه بر سر صنعت هسته ای کشور می آید؟!

اما این بهانه هم زمان خیلی طولانی دوام نیاورد و با حمایت قاطع رهبری معظم انقلاب ، دلواپسان کمی در موضع انفعال قرار گرفتند.برخی از آنها اعلام کردند که به دولت اطمینان دارند و از روی دلسوزی ابراز نگرانی می کنند اما برخی دیگر همچنان بر همان اعتقاد سابق بودند و گویا نصابح رهبری انقلاب هم اثری بر آنها نداشت.

رفتارهای این روزهای دلواپسان که اکثریت نزدیک به مطلق آنها از اعضا و یا نزدیکان فکری جبهه پایداری و علاقمندان به آیت الله مصباح یزدی هستند شبیه رفتارهای سوپر انقلابیون اوایل دهه 60 شمسی است که آنچنان تب تندی داشتند که کسی جلودار آنها نبود.یک روز جنگ با آمریکا و امپریالیسم غربی را فریاد میزدند و معتقد بودند که باید کار آمریکا را یکسره کرد و روز دیگر نگران وضعیت اختلاط دختران و پسران در دانشگاه های کشور بودند و خواهان دیوار کشی در کلاس های دانشگاه بودند.آش آنقدر شور شده بود که امام خمینی(ره) در اواسط دهه 60 آنچنان نهیبی به آنان زدند که تا سالهای سال موضع انفعالی در رفتارهای آنان هویدا بود و سرانجام تب تند آنها ، رو به سردی رفت و سرانجام سوپر انقلابیون دیروز تبدیل به ضد انقلابیون امروز شدند!

چه کسی که که نگرانی های برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماجرای مک فارلین و توضیح خواستن از وزیرامور خارجه وقت(علی اکبر ولایتی ) و ریاست وقت مجلس( هاشمی رفسنجانی ) را فراموش کرده باشد که امام (ره) چه رفتاری با آنها کردند و چه تعبیری در مورد آنها به کار بردند؟
بهانه نگرانی آن جمع 8 نفره مجلسی های مجلس دوم هم، دلواپسی از پشت پرده معاملات سیاسی بود که در ظاهر دلسوزی برای منافع ملت از آن برداشت می شد اما امام (ره) آنها را بدتر از اسرائیل خطاب کردند.

حالا این روزها عده ای از افراد شکست خورده سیاسی ، که کاندیدای آنها در انتخابات سال 92 تنها توانست 4 میلیون رای کسب کند و نظر کمتر از 10 درصد مردم را به خود جلب کند و نشان دهند چه وزنه ای در جامعه دارند ، دلواپس اقدامات دولت و دولتمردان برگزیده مردم شده اند.
هفته ای نیست که خبر از همایش های آنها نباشد و با پول بیت المال ابراز نگرانی نکنند و مراسم نگیرند.

تاکتیک جدید مخالفان دولت از چند ماه پس از شروع به کار آن، زمین گیر کردن دولت با همین دلواپسی ها و همایش ها بوده است تا شاید در سال 96 بتوانند شکست سال 92 خود را جبران کنند و اگر انتقادی هم توسط مخالفین به آنها وارد شد ژست دفاع از منافع ملی به خود بگیرند و بگویند ما نگران آینده کشور و ملت هستیم، گویی در 8 سال دولت مطلوب آنها از سال 84 تا 92 نه به منافع کشور لطمه ای وارد شد و نه آبروی کشور آسیبی دید!

رهبری انقلاب چند روز قبل در حمایت از دولت و دولتمردان به نکات مهمی اشاره کردند و فرمودند:
"بنده دولت را تأیید و حمایت می‌کنم و از همه‌ی توانی که در اختیار دارم، برای حمایت از دولت استفاده خواهم کرد و به مسئولان بلندپایه‌ی دولت اعتماد دارم."

"البته ما به تیم مذاکره‌کننده‌ی کشورمان اعتماد داریم و مطمئن هستیم که آنها به دست‌اندازی به حقوق کشور و ملت و کرامت ملت ایران، راضی نخواهند شد و اجازه‌ی چنین کاری را نیز نخواهند داد." (+)
اما گویا این سخنان رهبری انقلاب تاثیری بر رفتارهای دلواپسان نداشته است و آنها تنها چند روز پس از سخنان رهبری معظم انقلاب باز همایشی را تدارک دیده اند تا مجددا ژست دلواپسی به خود بگیرند.

سایت خبری رجانیوز ( از سایت های نزدیک به جبهه پایداری که نقش ویژه ای در تبلیغ نظرات و مواضع دلواپسان دارد) گزارش داد:
"به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته صیانت از منافع ایران، در این برنامه اساتید حوزه و دانشگاه ضمن تبیین بیانات اخیر رهبر عزیز انقلاب پیرامون خطوط قرمز مذاکرات هسته‌ای و اصول کلی دیپلماسی انقلاب اسلامی، به شرح و تفصیل این موضوعات مهم و رابطه آن با واقعیات مذاکرات گام نهایی توافق با ۱+۵ می پردازند.

مشخص کردن معیارها و مشخصات توافق خوب و توافق بد، ترسیم خطوط کلی توافقی که حافظ منافع ملت ایران است، و نشان دادن کژراهه‌هایی که تنها ظاهر و پوسته‌ای از صنعت هسته‌ای کشور را حفظ می‌کند، از دیگر اهداف برگزاری همایش «خط قرمز» در این مقطع زمانی است.
این برنامه​ روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در تالار اندیشه (واقع در خیابان حافظ، تقاطع سمیه، رو به روی دانشگاه صنعتی امیرکبیر​، حوزه هنری) برگزار می‌گردد​.​ و حضور برای عموم آزاد است."

ای کاش دلواپسان و حامیان آنها یک بار برای همیشه نسبت رفتارهای خود با سخنان رهبری انقلاب که همواره مدعی التزام بین رفتارهای خود و سخنان رهبری را مطرح می کنند ، پاسخ می دادند که چرا گه گاه مواضع این دوستان با دشمنان ملت ایران به نزدیک ترین حد خود می رسد و نسبتی هم میان رفتارهای آنان با سخنان رهبری معظم انقلاب نیست؟

منبع: شفاف
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها