سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شود دیگر حمایت قبلی را ندارد

در دولت دهم چالش های زیادی وجود داشت و دولت دهم از جریان مشایی بسیار ضربه خورد و به طور قطع استقبال قبلی از احمدی نژاد در انتخابات نمی شود.
در دوسال آخر دولت دوم احمدی نژاد وقایعی اتفاق افتاد که حتی آیت الله مصباح یزدی نیز به او تندترین نقد ها را داشت و بدون شک اگر دوباره وی برای انتخابات ریاست جمهور کاندید شود دیگر نه از حمایت 24 میلیونی مردم خبری هست و نه از حمایت اصولگرایان.

"مردم منتظر بازگشت احمدی نژاد هستند" . این جمله اگرچه صحبت روح الله حسینیان بود که در گفت و گو با جمهوریت مطرح کرد اما شعار و بیش از آن آرزوی ابدی و ازلی جبهه پایداری است. مابقی اصولگرایان اما نظری جز این دارند. کما این که امیر محبیان نیز چندی پیش به جمهوریت گفت اتحاد دوباره احمدی نژاد و اصولگرایان بعید است و حجت الاسلام و المسلمین غرویان نیز تاکید دارد که اصولگرای واقعی منتظر بازگشت احمدی نژاد نیست.
محمدتقی رهبر،نماینده مردم اصفهان در مجلس هفتم و هشتم که جز نمایندگان سوال کننده از احمدی نژاد در مجلس هشتم بود نیز به جمهوریت می گوید که با توجه به آنچه در دولت دوم احمدی نژاد به خصوص دو سال آخر ریاست جمهوری وی رخ داد، مردم دیگر حمایت سابق را از احمدی نژاد نمی کنند و به طور قطع او دیگر حمایت 24 میلیونی ندارد.
رهبر در این خصوص به جمهوریت می گوید: آقای احمدی نژاد رییس جمهور فعال و پرتلاش و مردمی بود و کارهای خوبی هم کرد و نباید یکدفعه سیاه نمایی کنیم چرا که ایشان نقاط مثبت خوبی داشتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس هشتم در ادامه این مطلب می افزاید: ایشان خدمات مناسبی داشتند اما متاسفانه در دوره دهم ایشان در محاصره جریان مشایی و این مسائل قرار گرفت و این سبب شد که سوالات زیادی از ایشان پرسیده شود و حتی ما در مجلس از ایشان در خصوص برخی از مسائل از ایشان سوال پرسیدیم.

نماینده مجلس هشتم با یادآوری طرح سوال از رییس جمهور در مجلس هشتم تصریح می کند: در آن زمان انتقادات متعددی به آقای احمدی نژاد حول مساله حجاب و عفاف و فرهنگ و نفوذ جریانات انحرافی در دستگاه های دولتی زیر نظر رییس جمهور و دولت وقت مطرح شد و حتی کار به جایی رسید که شخص آیت الله مصباح که از حامیان پروپا قرص آقای احمدی نژاد بود اواخر به منتقد جدی ایشان بدل شده بود.

محمدتقی رهبر با بیان این که دولت آقای احمدی نژاد همانند دولت فعلی نقاط مثبت و منفی داشت و هر دولتی نقاط مثبت و منفی دارد،پیرامون تاکید اطرافیان احمدی نژاد بر لزروم بازگشت وی به عرصه سیاست گفت: آقای احمدی نژاد می تواند مثل هر فرد دیگری برای حضور تصمیم بگیرد و از طریق کانال های قانونی حرکت کند.

اگر شرایط متقضی بود و اگر شورای نگهبان موافقت کرد و اگر احمدی نژاد توانست از فیلتر های قانونی عبور کرد، آقای احمدی نژاد اگر می تواند برای دور بعد در انتخابات حاضر شود و مردم هستند که نتیجه نهایی را تعیین می کنند اما بدون شک از حمایت 24 میلیونی مردم بهره مند نیست.
عضو جمع نمایندگان سوال کنندگان از رییس جمهور در مجلس هشتم در پاسخ به این سوال که آیا در صورت تصمیم احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم آیا اصولگرایان حامی وی خواهند بود، گفت: بدون شک جریان اصولگرایی حمایت پررنگی که در دوره های قبل از احمدی نژاد داشت را دیگر نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: دلیل این مساله نیز رفتارها و وقایعی است که در دولت دوم وی روی داد و کار را بدان جا رساندند که خود من از کسانی بودم که هر جا از جانب دولت در دو سال آخر دعوت می شدم نمیرفتم.
نماینده مجلس هشتم تاکید کرد: در دولت دهم چالش های زیادی وجود داشت و دولت دهم از جریان مشایی بسیار ضربه خورد و به طور قطع استقبال قبلی از احمدی نژاد در انتخابات نمی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها