سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نرخ رشد ۵ گروه کالایی و افت قیمت چهار گروه دیگر

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٠٧    نسخه چاپی    
تخم مرغ با کاهش قیمت 10.4 درصدی شانه ای 7000 تا 9000 تومان فروش رفت
بانک مرکزی گزارش متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به 27 تیر ماه 93 را برای 11 گروه کالایی در قالب 42 قلم کالا اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 5 گروه کالایی نسبت به هفته قبل از آن افزایش و نرخ چهار گروه کالایی افت یافت و قیمت دو گروه دیگر ثابت ماند.

به گزارش ایرنا، برهمین اساس نرخ لبنیات، حبوب، سبزی های تازه، قندو شکر و چای افزایش، نرخ تخم مرغ ، برنج، میوه های تازه و گوشت مرغ کاهش و نرخ گوشت قرمز و روغن نباتی ثابت ماند.

بنابر اعلام بانک مرکزی در هفته منتهی به 27 تیر ماه سال جاری قیمت لبنیات 4.2 درصد، حبوبات 0.2 درصد، سبزی های تازه 1.2 درصد، قند و شکر 0.1 درصد و چای 3.3 درصد نسبت به هفته قبل از آن گران شده است.

این درحالی است که قیمت تخم مرغ 10.4 درصد، برنج 0.1 درصد، میوه های تازه 0.3 درصد و گوشت مرغ 1.6 درصد کاهش داشته و نرخ روغن نباتی و گوشت قرمز ثابت مانده است.

لبنیات و تخم مرغ

متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به بیست و چهارم تیرماه به گونه ای بود که در گروه لبنیات قیمت پاستوریزه 15.9 درصد افزایش یافته اما بهای پنیر غیر پاستوریزه و پاستوریزه به ترتیب 0.3 و 1.2 درصد کاهش یافت و سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.
در عین حال تخم مرغ با کاهش قیمت 10.4 درصدی شانه ای 7000 تا 9000 تومان فروش رفت.

برنج و حبوبات

در این هفته در گروه برنج قیمت برنج داخله درجه یک 0.1 درصد کاهش یافت و بهای برنج داخله درجه دو ثابت ماند. در گروه حبوبات نیز قیمت نخود 0.1 و لپه نخود 1.1 درصد افزایش یافته است.
اما بهای لوبیا چشم بلبلی و لوبیا قرمز هر یک 0.2 درصد و لوبیا سفید 0.1 درصد کاهش داشت. قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته گذشته در میادین زیر نظر شهرداری اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه شد. میوه های سطح شهر اغلب مرغوب و تازه بودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب گلاب 0.8 درصد، آلو 1.3 درصد و انگور 11.1 درصد کاهش یافته اما قیمت سایر اقلام این گروه بین 3 تا 3.4 درصد افزایش داشت.
در گروه سبزی های تازه نیز بهای خیار 5.2 درصد، گوجه فرنگی 2.5 درصد و سبزی های برگی 0.2 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.6 تا 1.5 درصد کاهش یافت.

گوشت مرغ و گوشت قرمز
در هفته مورد بررسی بهای گوشت گوسفند ثابت بود. همچنین قیمت گوشت تازه گاو و گوساله 0.1 درصد و گوشت مرغ 1.6 درصد کاهش یافته است.

** قند، چای، شکر و روغن
در این هفته بهای قند و شکر هر یک معادل 0.1 درصد و چای خارجی 3.3 درصد افزایش داشت اما قیمت انواع روغن بدون تغییر بود
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها