سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روایت دیپلمات ایرانی از جلسه ی امیرعبداللهیان و سعود فیصل در جده

بروز شده : ۵-٠۶-١٣٩٣, ١٠:١٨    نسخه چاپی    
مقامات عربستان سعودی پیش از این از وزیر خارجه ایران دعوت بعمل آورده بودند اما او این دعوت را به دلیل مذاکرات هسته ای نپذیرفت.
روزنامه سعودی گزت چاپ عربستان سعودی نوشت: ایران و عربستان مذاکرات سودمندی داشتند که بر روی چالش های منطقه ای متمرکز بود.

رضا حمید دهقانی نماینده ایران در سازمان همکاری های اسلامی گفت که سعودی فیصل وزیر خارجه عربستان و امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه ایران در شهر جده در مورد تحولات منطقه ای و مبارزه علیه شبه نظامیان داعش گفتگو کردند.
امیرعداللهیان نخستین مقام بلندپایه ایرانی است که از زمان پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری به عربستان سعودی سفر می کند.

این دیپلمات که در نشست فیصل و عبداللهیان حضور داشت گفت که این دو در مورد روابط دوجانبه، تحولات منطقه و چالش های منطقه از جمله افراط گرایی و حمله اسرائیل به غزه گفتگو کردند.
وی افزود: عبداللهیان و فیصل بویژه اوضاع عراق و راه های مقابله با افراط گرایی، تروریسم و داعش را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این دیپلمات ایرانی مشخص نکرد که ایران و سعودی چگونه می خواهند برای مقابله با پیشروی داعش همکاری کنند.
مقامات عربستان سعودی پیش از این از وزیر خارجه ایران دعوت بعمل آورده بودند اما او این دعوت را به دلیل مذاکرات هسته ای نپذیرفت.

منبع: انتخاب
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۶-١٣٩٣, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها