سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اقلیت مجلس در پی تمامیت خواهی هستند

مدیریت مجلس با رئیس مجلس است، بنابراین اگرفردی قصد مدیریت مجلس با فشارها و رفتارهای خاص را داشته باشد اولین فردی که جلوی اینها خواهد ایستاد، لاریجانی است که تاکنون نیز همین گونه اقدام کرده و نمایندگان نیز از وی پشتیبانی خواهند کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در روزهای اخیر با طرح موضوع انتخاب ناظران هیئت نظارت بر مطبوعات و صدا و سیما شاهد تمامیت خواهی اقلیت مجلس هستیم گفت: هدف آنها فراتر از انتخاب یک عضو است، آنها برای آینده برنامه دارند که البته قابل پیش بینی است.

سید شریف حسینی در گفت وگو با خانه ملت، درواکنش به مصاحبه ها و یادداشت های برخی چهره های فراکسیون اصولگرایان و اعضای جبهه پایداری و متهم کردن رئیس مجلس گفت: تمامیت خواهی اقلیت یک حرکت کاملا بی معنا است همانطور که تمامیت خواهی یک اکثریت نیز معنا ندارد .
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد بروز رفتارهای تمامیت خواهانه اقلیت مجلس هستیم، افزود: فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به عنوان اکثریت مجلس و فراکسیون اصولگرایان به عنوان اقلیت همگی نام نماینده مردم را یدک می کشد که باید در کنار هم بهترین تصمیمات را برای ملت اتخاذ کنند.

ترس اقلیت مجلس از رای نیاوردن کاندیدای خود درمجلس

وی با بیان اینکه وقتی در قانونی بحث حداقل دو نفر مطرح می شود به این معناست که نمایندگان معرفی شده می توانند بیشتر از دو نفر باشند با طرح این سوال که چه اصراری بر انتخاب تنها دو نفر وجود دارد، افزود: آیا اقلیت مجلس که تنها در پی طرح تفکر و رفتار و افراد عضو فراکسیون خود هستند، از رای نیاوردن کاندیدای خود در مجلس می ترسند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رفتار رئیس مجلس از روز اول تا تاکنون کاملا قانونی بوده است، تصریح کرد: مدیریت مجلس با رئیس مجلس است، بنابراین اگرفردی قصد مدیریت مجلس با فشارها و رفتارهای خاص را داشته باشد اولین فردی که جلوی اینها خواهد ایستاد، لاریجانی است که تاکنون نیز همین گونه اقدام کرده و نمایندگان نیز از وی پشتیبانی خواهند کرد.
وی با اشاره به رایزنی رئیس مجلس و رئیس فراکسیون اقلیت در مورد انتخاب اعضای نظارت بر مطبوعات و صدا وسیما و توافق این دو با یکدیگر، توضیح داد: عدم پذیرش نظر حداد عادل رئیس فراکسیون اقلیت توسط اعضایش به معنای فراقانونی بودن رفتارها و خواسته آنهاست که این امر موجب به چالش کشیده شدن قوه مقننه می شود.

هدف حاشیه سازی ها تحت فشار گذاشتن رییس مجلس است

سید شریف حسینی ضمن تشکر از مدیریت خوب لاریجانی بر مجلس با اشاره به کاندیداتوری کامران در هیئت نظارت و استقبال رئیس مجلس از این امر، ادامه داد: ابتدا لاریجانی را به دلیل حمایت از مطهری متهم به ارتباط فامیلی کردند اما ادامه داشتن حواشی پس از استعفای مطهری نشان داد که هدف آنها تحت فشار قرار دادن لاریجانی برای قبول خواست آنهاست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از اقلیت مجلس ریاست کمیسیونها را برعهده دارند؛ گفت: با این وجود اقلیت مجلس در پی تمامیت خواهی هستند البته هدف آنها فراتر از انتخاب یک عضو است، آنها برای آینده برنامه دارند که البته قابل پیش بینی است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه استفاده از الفاظ ناپسند هم چون دیکتاتور در مجلس و خطاب به رئیس مجلس صحیح نیست؛ افزود: نگاه مردم به مجلس باید یک نگاه الگویی باشد، بنابراین استفاده از این رویکرد در مجلس درست نبوده و باعث حرمت شکنی مجلس می شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقلیت آشوبگر مجلس که تنها منافع جمع خود را در نظر می گیرند باید پاسخ شکسته شدن حرمت مجلس را بدهند، تصریح کرد: روسای قوا افراد مورد اعتماد رهبر معظم انقلاب هستند بنابراین تخریب جایگاه آنها به نفع کشور و نظام نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها