سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غفوری‌فرد:

حامی قوی‌تر از آیت‌الله هاشمی برای رهبری نمی‌بینم

آقای هاشمی الان با حکم مقام معظم رهبری رییس مجمع تشخیص نظام هستند، بنابراین نمی توان گفت ایشان مخالف رهبری و ولایت هستند. کسانیکه رهبری را قبول دارند باید به این حکم رهبری احترام بگذارند و تبعیت کنند.
وزیر نیرو دولت جنگ و نماینده سابق مجلس با اشاره به فضاسازی ها و تخریب های صورت گرفته علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید دارد: در کشور حامی قوی تر از آقای هاشمی برای رهبری نمی بینم. حامی حقیقی نه حامی حرفی.

حسن غفوری فرد، نماینده پیشین مجلس که سابقه معاونت رییس دولت سازندگی در سازمان تربیت بدنی را در کارنامه خود دارد، در گفتگویی با نامه نیوز به واکاوی دوره های مختلف تاریخ سیاسی کشور از دولت موقت تا همین دولت روحانی پرداخت.

او در بخشی از گفتگوی خود با بیان اینکه من تمام حیات سیاسی ام را مدیون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستم، گفت: ایشان برای اولین بار من را استاندار کردند، ایشان بودند که از وزیر نیرو شدن من دفاع کردند، ایشان بودند که اولین حکم را به عنوان معاون رییس جمهور در سازمان تربیت بدنی به من دادند. بنابراین من همه حیات سیاسی خودم را مدیون آقای هاشمی هستم.

وی تصریح کرد: بهرجال آقای هاشمی یک نابغه انقلاب بودند، ایشان را کاملا در خط امام و رهبری می دانم. ممکن است انتقاداتی هم به ایشان داشته باشم و بارها هم گفتم اما این اصل موضوع را انکار نمی کند. از جمله انتقادات من این بود که ایشان بعد از جنگ در نماز جمعه گفتند که باید به رفاه مردم رسید و مسائلی از این قبیل را مطرح کردند. آن زمان من احساس خطر کردم، گفتم اگر جامعه ما به سمت جامعه رفاهی برود حتما از انقلاب دور می شود و حتما به مشکل می خوریم مخصوصا اینکه ما امکانات رفاهی را نداریم.

نماینده سابق مجلس گفت: آن زمان با اینکه معاون آقای هاشمی بودم یک سخنرانی کردم و گفتم دولت به سمت تجمل گرایی در حال حرکت است. البته جلسه خصوصی بود و قرار نبود که پخش شود اما یکی از این روزنامه ها چاپ کرد. یکی از این آقایان هم روزنامه را پیش آیشان برد و گفت ببینید معاون شما چه گفته است.

وی درخصوص برخی فضاسازی ها و تخریب ها علیه آیت الله هاشمی اظهار کرد: آقای هاشمی الان با حکم مقام معظم رهبری رییس مجمع تشخیص نظام هستند، بنابراین نمی توان گفت ایشان مخالف رهبری و ولایت هستند. کسانیکه رهبری را قبول دارند باید به این حکم رهبری احترام بگذارند و تبعیت کنند.

وزیر نیرو دولت جنگ، ادامه داد: با شناختی که من از ایشان دارم معتقدم ایشان مخالف رهبری نیستند و زاویه ای با ایشان ندارند، همین چند هفته پیش با ایشان جلسه داشتیم ایشان تاکید داشتند تصور اینکه این مملکت یک روز بدون رهبری باشد امکان ندارد. خیلی خیلی از رهبری دفاع می کردند. من در کشور حامی قوی تر از آقای هاشمی برای رهبری نمی بینم. حامی حقیقی نه حامی حرفی. فردی که در عمل از ایشان حمایت می کند و اظهارات ایشان را به خوبی تفسیر و بیان می کند.

مشاور رییس دولت اصلاحات، در بخشی دیگر از گفتگوی خود به انتخابات سال 76 و دولت اصلاحات هم اشاره ای کرد و گفت: ما همه تلاش مان را کردیم که اقای خاتمی رییس جمهور نشود. یقین یقین هم داشتیم که ایشان رییس جمهور نمی‌شود. حتی من جایی گفتم یک میلیون شرط می بندم که آقای ناطق رییس جمهور می شود. ولی این اتفاق نیفتاد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ٠١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها