سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی از آمریکا به روسیه می‌رود

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٠٧    نسخه چاپی    
در این اجلاس چهار سند شامل اعلامیه، بیانیه، یادداشت تفاهم در زمینه شیلات و یادداشت تفاهم در زمینه کمک های اضطراری در خزر به امضا می رسد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به منظور شرکت در اجلاس روسای جمهوری کشورهای حاشیه خزر بعد ازظهر فردا (یکشنبه) وارد آستراخان روسیه می شود

مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه امروز (شنبه) در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به منظور شرکت در اجلاس روسای جمهوری کشورهای حاشیه خزر بعد ازظهر فردا (یکشنبه) وارد آستراخان روسیه می شود.
حجت الاسلام روحانی علاوه بر حضور و سخنرانی در این اجلاس و همچنین انجام دیدارها، با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، دیدار و گفت و گو می کند.

وی افزود: گفتگوی رسانه ای و انجام دیدارهای دیگر از برنامه رییس جمهوری در سفر به آستاراخان روسیه است.
سنایی یادآور شد: در این اجلاس چهار سند شامل اعلامیه، بیانیه، یادداشت تفاهم در زمینه شیلات و یادداشت تفاهم در زمینه کمک های اضطراری در خزر به امضا می رسد.

سفیر ایران در مسکو ادامه داد: رییس جمهوری را در این سفر علاوه بر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، وزیران کشور و راه و شهرسازی همراهی می کنند.
سنایی خاطرنشان کرد: روحانی عصر دوشنبه، روسیه را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

وی همچنین در ادامه نوشت: شرکت کنندگان در این اجلاس درباره موافقتنامه های پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر، حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آبی زنده دریای خزر و آب شناسی و هواشناسی دریای خزر بحث و بررسی و اسناد آن را امضا می کنند.
سفیر ایران در مسکو ادامه داد: همچنین در پایان این اجلاس بیانیه پایانی مورد توافق پنج کشور ساحلی به امضا می رسد.

رییس جمهوری اسلامی ایران 31 شهریورماه به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.
وی دراین سفر 6 روزه، علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با مقامات و روسای کشورهای مختلف دیدار و گفتگو کرد.
منبع: خبرگزاری مهر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها