سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سطح روابط ایران با انگلیس ارتقا نمی‌یابد

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٩    نسخه چاپی    
تا زمانی که انگلیس را چنین افراد نالایق رهبری می‌کنند ما هرگز سطح روابطمان را با پیر استعمارگر افزایش نداده و اجازه نمی‌دهیم ایران با اهداف چنین دولت‌های مکار صفت همسو و هم ردیف شود.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با توجه به اهانت نخست وزیر انگلیس به ملت ایران مجلس هرگز اجازه نمی دهد تا سطح روابط ایران با انگلیس بیشتر از وضعیت موجود ارتقا یابد.

منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: باید انگلیسی‌ها متوجه باشند که حیله و نیرنگ آن‌ها دیگر در عرصه سیاسی آن هم علیه ملت‌های بیدار همچون ایران کارساز نیست؛ دوران استعمار پیر و سخیف آن‌ها سپری شده و دیگر نمی تواند با تفکر و رفتار یک جانبه گرایانه یک ملت و دولتی را تهدیدی کند.

وی با اشاره به دولتمردان فاسد انگلیس بیان کرد: تا زمانی که انگلیس را چنین افراد نالایق رهبری می‌کنند ما هرگز سطح روابطمان را با پیر استعمارگر افزایش نداده و اجازه نمی‌دهیم ایران با اهداف چنین دولت‌های مکار صفت همسو و هم ردیف شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: رئیس‌ جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در اجلاس نیویورک این صداقت را به خوبی نشان دادند ولی برخی دولت‌های گستاخ و بی‌ادب همچون انگلیس قدر آن را ندانسته و با هتاکی به ملت ایران دست به گزافه‌گویی زدند که این اظهارات کامرون سبب شد تا دولت انگلیس با قهر انقلابی دولت، مجلس و مردم رو‌به‌رو شود.

حقیقت‌پور تصریح کرد: کارنامه انگلیسی‌ها در حیله‌گری و مکاری آن قدر سیاه و سنگین است که همه ماهیت آن‌ها را می‌شناسند و دیگر هیچ‌اعتمادی به آن‌ها نیست؛ به طور قطع سعی می‌کنیم تا در جلسه روزهای آینده در کمیسیون امنیت ملی علیه این مواضع گستاخانه سران انگلیس موضع روشن و مناسبی را اتخاذ کنیم تا آن‌ها بار دیگر به خود جرات چنین گستاخی‌ها و تهدیدها را ندهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اگر مناسب ببینیم قانون‌های تصویبی را نیز در ارتباط با انگلیس به تصویب می‌رسانیم تا آ‌ن‌ها بدانند که این رفتارها در شأن ملت ما نیست.

*تسنیم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها