سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی سعید لو اظهاراتش خطاب به مشاور رییس جمهور را تکذیب کرد

علی سعیدلو معاون اجرایی محمود احمدی نژاد یک روز پس از انتشار مصاحبه ای از وی در یکی از خبرگزاری ها درباره اظهارات اکبر ترکان مبنی بر «توضیح دقیق ترکان در خصوص مشخص کردن اموالی که از سوی مسئولان دولت نهم و دهم بازگردانده نشده است» به پیام نو می گوید هیچ مصاحبه ای در این باره انجام نداده است.
علی سعیدلو خبر اظهاراتش خطاب به علی اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مبنی بر« توضیح دقیق ترکان در خصوص مشخص کردن اموالی که از سوی مسئولان دولت نهم و دهم بازگردانده نشده است» را تکذیب کرد.

علی سعیدلو معاون اجرایی محمود احمدی نژاد یک روز پس از انتشار مصاحبه ای از وی در یکی از خبرگزاری ها درباره اظهارات اکبر ترکان مبنی بر «توضیح دقیق ترکان در خصوص مشخص کردن اموالی که از سوی مسئولان دولت نهم و دهم بازگردانده نشده است» به پیام نو می گوید هیچ مصاحبه ای در این باره انجام نداده است.

بر اساس خبر منتشر شده در خبرگزاری میزان از قول علی سعیدلو آمده است: «آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال بازگردانده نشده است؟؛ این اموال از کدام قسمت رفته و حالا بازگردانده نشده، آیا از استانداری بلوچستان، فارس، تهران و یا جاهای دیگر بوده است؟»
بنا بر همان خبر سعیدلو در بخش دیگری گفته است: «آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال بازگردانده نشده است؟؛ این اموال از کدام قسمت رفته و حالا بازگردانده نشده، آیا از استانداری بلوچستان، فارس، تهران و یا جاهای دیگر بوده است؟»

سعیدلو از ترکان خواسته بوده اسامی وزیران و مدیران استان ها یا شهرستان هایی که اموال را پس نداده اند، دقیقا مشخص کند.
علی سعید لو اما در تماس خبرنگار پیام نو با وی می گوید که اصلا چنین مصاحبه ای را انجام نداده و چنین اظهاراتی را در گفتگو با آن خبرگزاری مطرح نکرده است. وی می گوید نمی داند منشا این خبر از کجا بوده است چرا که او اصلا چنین صحبت و گفت و گویی در این زمینه نداشته است.

لیست اموالی که پیش از این اکبر ترکان به آن اشاره کرده بود، شامل خودروهای ریاست جمهوری که قیمت برخی از آنها هر کدام بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال بود؛ ساختمان های مناطق آزاد؛ اموال موسسه خانه ایرانیان که به علت تشابه اسمی از اموال شورایعالی ایرانیان خارج از کشور استفاده کرده اند؛ خودروهای اطرافیان رئیس جمهور؛ ساختمان خیابان قائم مقام؛ زمین های مناطق آزاد کیش، چابهار و قشم ( در خصوص زمین کیش اکبر ترکان اظهار کرده بود ۵۷ هزار هکتار از زمین های منطقه آزاد پس گرفته شده است. گویا قرار بوده در این زمین ها عملیات عمرانی انجام شود که هیچگونه عملیاتی انجام نشده است )؛ ۱۲ خودروی معاونان دولتی احمدی نژاد و موادری از این دست بوده است.

بنا به گفته اکبر ترکان پرونده این اموال در دادگستری در حال رسیدگی است. ترکان از حجم زیاد از دست رفتن اموال دولتی به این طریق خبر داده بود.
علاوه بر اکبر ترکان، اشرفی اصفهانی؛ رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری دولت گذشته از بیش از ۷۰۰ پرونده سواستفاده و تخلف اداری در هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری خبر داده بود که بنا به گفته وی بر اساس قانون برای متخلفان احکامی چون توبیخ، انفصال و محرومیت از مشاغل دولتی صادر می‌شود.

اشرفی اصفهانی مضاف بر این اظهارات در خصوص تخلفات صورت گرفته اینگونه اشاره کرده بود: «متاسفانه حجم تخلفات و مفاسد صورت گرفته در دولت سابق بسیار گسترده است و ما شاهد رانت‌خواری‌ها، سواستفاده‌ها و تضییع اموال بیت‌المال بسیاری در دولت قبل بوده‌ایم و این در حالی است که دولت سابق مدعی پاک‌ترین دولت تاریخ بود.»
در چنین شرایطی ادعای علی سعیدلو معاون اجرایی محمود احمدی نزاد در دفاع از دولت سابق در پرونده استرداد اموال دولتی خبری جالبی بود که منتشر شده اما یک روز بعد در گفت و گو با پیام نو تکذیب شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٧-١٣٩٣, ١٩:١٠

   

پر مبحث ترین ها