سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک درخواست عاجل از سردار قاسم سلیمانی

در قضیه محاصره آمرلی توسط گروهک تروریستی داعش ایران نهایت تلاش خود را کرد که این حصر شکسته شود و به خواست خدا شکسته شد. اینکه سهم ایران از این شکسته شدن محاصره چقدر است هیچکس نمی داند. اما اگر بخواهیم به آنچه که غربی ها ادعا می کنند نگاه کنیم باید قبول کنیم که سهم به سزایی در پیروزی داشته ایم.
آقای سلیمانی سلام علیکم. ببخشید که جسارت کرده و در ملا عام این نامه را برای شما نوشتم. حقیقتا راه دیگری سراغ نداشتم.

آقای سلیمانی ، غربی ها هر روز در رسانه هایشان می گویند که شما مرد شماره یک تغییرات و تحولات در خاورمیانه اید. اینکه آن ها چقدر راست می گویند و چقدر دروغ می گویند مربوط به خودشان است اما ما ایرانی ها به وجود شما افتخار می کنیم. هربار که در همین سایت خبرآنلاین مطلبی از شما منتشر می شود از اقصی نقاط دنیا نظراتی برایمان می آید که به وجود شما مایه افتخار ما در منطقه است.

همه می دانیم که حمایت از محور مقاومت در منطقه در برابر بیگانگان هدف اول و بلکه بزرگترین هدف شماست و به حمدلله تا کنون موفقیت های بزرگی هم حاصل شده است. اینکه سیاست ایران حمایت از مردم سوریه و عراق است بر کسی پوشیده نیست. اگرچه غربی ها می خواهند اوضاع را جور دیگری نشان دهند.

در قضیه محاصره آمرلی توسط گروهک تروریستی داعش ایران نهایت تلاش خود را کرد که این حصر شکسته شود و به خواست خدا شکسته شد. اینکه سهم ایران از این شکسته شدن محاصره چقدر است هیچکس نمی داند. اما اگر بخواهیم به آنچه که غربی ها ادعا می کنند نگاه کنیم باید قبول کنیم که سهم به سزایی در پیروزی داشته ایم. خبرگزاری رویترز در آن روزها در گزارشی درباره آزادسازی آمرلی آوردند که یکی از نیروهای پیشمرگه در سلیمان بیک که خواست نامش فاش نشود، گفته بخشی از این عملیات از سوی ایرانیان انجام شد، آنها تسلیحات ما را تامین کرده و برای انجام عملیات برنامه ریزی کرده و نیروهای امنیتی و ارتش عراق را تعلیم دادند.طبیعی است که با توجه به مسئولیت شما در فرماندهی سپاه قدس می توان حدس زد که بار اصلی مقاومت در منطقه بر دوش شماست.

همه این ها را گفتم که اولا بگویم از شما بابت افتخاراتی که آفریده اید متشکرم. اما یک تقاضا دارم که خیلی فوری و عاجل است. این روزها اخبار بدی از شهر کوبانی به گوش می رسد. همه می دانند که اگر حصر آمرلی شکسته نمی شد چه بلایی بر سر مردمان این شهر می آمد. الان نیز همه همان حدس و گمان ها را درباره کوبانی می زنند. اگرچه می دانیم که برخی کشورهای منطقه و آمریکا و همپیمانانش ادعا می کنند که دارند مواضع داعش نزدیک کوبانی را می زنند. اما بعید می دانم که آن ها جدیت کافی در مبارزه با تروریست ها را داشته باشند. من کاری به اقدامات آن ها ندارم، همچنین کاری به جبهه گیری کسانی که در کوبانی با داعش می جنگند. تقاضای من این است که جلوی قتل عام مردم آن شهر را بگیرید. به هر دلیل کوبانی شده است محور تبلیغات رسانه های غربی و اینکه چقدر نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا دارند کمک می کنند که محاصره شکسته شود. اما من می دانم که اگر شما بخواهید می توانید کوبانی را همانند آمرلی آزاد کنید. مهم نیست که غربی ها چه می گویند، مهم نیست که فلان تشکل کرد در کوبانی می جنگد، مهم خون هایی است که نباید به زمین ریخته شود. مهم مردم کوبانی هستند و شمایی که می توانید جلوی خونریزی تروریست ها را بگیرید. جلوی داعش را هرکجا بگیرید، منفعت است.

صادق روحانی / خبر آنلاین
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها