سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقای روحانی لطفا عبای روشن بپوشید!

امروز مردم پس از گذشت یک سال از عمر دولت یازدهم همچنان با امید به شرایط کشور نگاه می‌کنند و امید دارند سختی‌ها به زودی جای خود را به آرامش و ثبات بدهد. حل پرونده هسته‌ای ایران، رفع تحریم‌ها، کاهش تورم، حل بیکاری و... از مهم ترین درخواست‌های مردم از دولت حسن روحانی است.
مصطفی داننده: بم که لرزید، نومیدی، غم، مهاجرت و سیاهی ها را تک تک بمی ها لمس کردند. زلزله که آمد، بم شوکه شد و با گذشت ده سال هنوز خاطرات تیره و تار آن را می‌توان در ذهن اهالی بم از پیر و جوان پیدا کرد. جوان بمی می‌گفت روزهای پس از زلزله وحشتناک و تاسف بار بود. اما زمانی که شهر به سوی بازسازی پیش رفت امید در دل مردم شکوفه زد و وقتی ستون‌ها جای خرابه‌ها را گرفت، امید جایگزین نومیدی و سیاهی در شهر شد. مهاجرین به شهر بازگشتند و شروع به آباد کردن بم عزیزمان کردند.

نمی‌خواهم داستان بم را با ایران مقایسه کنم و بگویم دولت یازدهم کشوری زلزله زده را در اختیار گرفت اما مطمئنا دولت روحانی میراث دار دولتی بی حساب و کتاب بود. دولتی با تصمیمات غلط که زمینه ساز بروز مشکلات فراوان در کشور شد. مشکلاتی که درست است طی هشت سال بوجود آمد، اما حل آنها قطعا احتیاج به زمان بیشتری دارد. همچون زلزله‌ای که طی چندثانیه خراب می‌کند و بازسازی آن چندسال طول می‌کشد. پیش از یک سال از دولت روحانی گذشته است و روحانی تلاش می‌کند تا مشکلات گذشته را رفع کند. دولت روحانی نقش همان ستون‌هایی را بازی می‌کند که از میان خرابه‌ها سر برآورده است و زمینه ساز امید در کشور شده است. امروز مردم پس از گذشت یک سال از عمر دولت یازدهم همچنان با امید به شرایط کشور نگاه می‌کنند و امید دارند سختی‌ها به زودی جای خود را به آرامش و ثبات بدهد. حل پرونده هسته‌ای ایران، رفع تحریم‌ها، کاهش تورم، حل بیکاری و... از مهم ترین درخواست‌های مردم از دولت حسن روحانی است.

رئیس جمهور روحانی باید بداند که مردم باید این تغییرها را حس کنند. مردم باید ببینند که ستون‌های استوار خانه‌هایشان بالا رفته است. قطعا امید بدون صبر امکان پذیر نیست و صبر زمانی حاصل می‌شود که مردم تلاش را ببینند و آن را با وجودشان حس کنند. می‌خواهم در این نوشتار قراری با رئیس جمهور روحانی بگذارم. یکی از عادت‌های رئیس جمهور ایران پوشیدن عبای نجفی مشکی است. او معمولا در دیدارها، سخنرانی‌ها و گفت‌وگوهای تلویزیونی خود با این عبا حاضر می‌شود. نگارنده از حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران می‌خواهد که بعد از هر گشایشی که در مشکلات کشور حاصل شد و قرار شد رئیس جمهور در تلویزیون یا سخنرانی‌های عمومی آن را به مردم اعلام کند با پوشیدن عبای روشن، قبل از سخن گفتن بشارت خبرهای خوش خود را بدهد.

بیایید «عبای روشن» شما را رمز میان مردم و رئیس جمهور قرار دهیم. هر وقت شما این عبا را پوشیدید مردم بدانند که خبرخوشی در راه است و گرهی از کار آنان باز شده است. عبای روشن می‌‎تواند پیام آور شادی برای مردم ایران باشد.
منبع: روزنامه ابتکار
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١۴:١۵

   

پر مبحث ترین ها