سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تابش: اصلاح‌طلبان باید افرادی که از فیلترها رد می‌شوند را معرفی کنند

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٣:۵١    نسخه چاپی    
اگر اصلاح‌طلبان بر روی حداقل‌ها زوم کنند و افرادی را در نظر بگیرند که بتوانند هم خواسته‌ها را برطرف کنند، هم از فیلترهای مختلف بگذرند می توانند موفقیتی کسب کنند. در واقع معتقدم اصلاح‌طلبان باید بتوانند یک اجماعی را بین همه جریان‌ها و گروه‌های اصلاح طلب و فراتر از آن یک اجماعی بین اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان ایجاد کنند حتما در انتخابات آینده موفق خواهند بود.
رییس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس نهم معتقد است بهترین سازوکار انتخاباتی برای اصلاح طلبان آن است که به حداقل‌ها اکتفا کنند و بین همه تشکل ها و گروه‌های اصلاح طلب باز هم اجماع ایجاد شود.

محمدرضا تابش، ریس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نامه نیوز، در خصوص بهترین سازوکار انتخاباتی برای جریان اصلاحات برای انتخابات پارلمان دهم، گفت: اجماع بین اصلاح‌طلبان و اکتفا به حداقل‌ها می‌توانند بهترین سازوکار انتخاباتی باشد.

وی اظهارداشت: اطلاح‌طلبان نباید در همه مواضع و همه مسائل طالب این باشند که حداکثرها را بدست آورند، گاهی لازم است به حداقل‌ها اکتفا شده و به واقعیات موجود در جامعه توجه کنند. مهمتر از همه اینکه اتحاد و انسجام بین خودشان را نیز حفظ کنند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب در بخش دیگر گفتگوی خود در پاسخ به سوالی مبنی براینکه شورای مشورتی خاتمی که در دوران رخوت اصلاح طلبان قدرت اجماع بین آنها را داشت، آیا در شرایط فعلی که احزاب اصلاح طلب فعال شده اند باز هم قدرت اجماعی خواهد داشت یا نه، گفت: اصلاح‌طلبان الان هم در همان وضعیت قبل قرار دارند، الان شرایط برای فعالیت و تحرک لازم برایشان فراهم نیست و موضعیت و شرایط فعالیت جدی را ندارند.

وی تصریح کرد: اگر اصلاح‌طلبان بر روی حداقل‌ها زوم کنند و افرادی را در نظر بگیرند که بتوانند هم خواسته‌ها را برطرف کنند، هم از فیلترهای مختلف بگذرند می توانند موفقیتی کسب کنند. در واقع معتقدم اصلاح‌طلبان باید بتوانند یک اجماعی را بین همه جریان‌ها و گروه‌های اصلاح طلب و فراتر از آن یک اجماعی بین اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان ایجاد کنند حتما در انتخابات آینده موفق خواهند بود.

تابش در مورد اینکه آیا کار برای شناسایی این دسته از افراد برای انتخابات مجلس آینده آغاز شده است، گفت: کارهایی انجام شده است ولی زمینه فعالیت برای اصلاح طلبان همانند اصولگرایان فراهم نیست، امیدواریم ان زمینه ها نیز فراهم شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٣:۵١

   

پر مبحث ترین ها