سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدور مجوز برای احزاب جدید در انتظار پاسخ استعلام ها

بروز شده : ۴-٠٨-١٣٩٣, ١٨:۴٣    نسخه چاپی    
برای صدور مجوز برای احزاب جدید از جمله ندا از دستگاه های نظارتی استعلام شده و منتظر پاسخ این استعلام ها هستیم.
قائم مقام وزیر کشور گفت: برای صدور مجوز برای احزاب جدید از جمله ندا از دستگاه های نظارتی استعلام شده و منتظر پاسخ این استعلام ها هستیم.

حسینعلی امیری عصر یکشنبه در حاشیه مراسم ترحیم آیت الله مهدوی کنی که در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: کمیسیون ماده 10 احزاب در وزارت کشور فعال شده و تقاضاهای جدید را برای دریافت پروانه فعالیت احزاب بررسی می کند.
وی اظهار داشت: درخصوص احزاب جدید از جمله ندا ، از دستگاه نظارتی استعلام شده و منتظر پاسخ استعلام ها هستیم.

قائم مقام وزیر کشور گفت: حتی اگر 20 روز از تاریخ استعلام منقضی شده باشد و دستگاه های نظارتی جواب ندادند، این موضوع در دستور کار کمیسیون ماده 10 قرار خواهد گرفت.
امیری در ادامه همچنین درخصوص فعال سازی خانه احزاب گفت: خانه احزاب مربوط به خود احزاب است و آنها باید در کنار هم این مجموعه را احیا کنند و ما نیز به آنها کمک خواهیم کرد.

سخنگوی وزیر کشور همچنین درخصوص طرح امر به معروف و نهی از منکر گفت: دولت در این خصوص نظراتی دارد که معاون امور مجلس رییس جمهوری نظرات دولت را به مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.
امیری تاکید کرد: دولت امر به معروف نهی از منکر را نه تنها یک تکلیف اداری بلکه به عنوان یک تکلیف دینی بر خود واجب می داند.

وی ادامه داد: سوال مهم این است که چه کار کنیم که امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذار و اثربخش باشد که در این زمینه نقطه نظرات کارشناسی دولت به مجلس ارسال شده است.
به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر کشور گفت: ما اعتقاد به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف شرعی و دینی داریم و دولت به دنبال اثربخشی این طرح است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٨-١٣٩٣, ١٨:۴٣

   

پر مبحث ترین ها