سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش خباز به اظهارات حمید روحانی

وي با تاکيد براينکه برخي انقلابي تر از امام شده اند،گفت:ديپلماسي دولت جديد به هيچ وجه با ديپلماسي دولت قبل قابل مقايسه نيست البته دشمن ما قابل اعتماد نيست اما با مذاکره ما ثابت مي کنيم که تبليغات منفي دشمنان عليه ايران صحت ندارد.
ديپلماسي دولت جديد به هيچ وجه با ديپلماسي دولت قبل قابل مقايسه نيست.

محمدرضا خباز، معاون امور تقنيني معاونت پارلماني رئيس جمهور ايران در گفتگو با آريا در واکنش به سخنان حميد روحاني درنقد تيم مذاکره کننده اي هسته اي،گفت:خوشبختانه مذاکرات به صورت دقيق و عالمانه انجام شده است که آثار آن به مرور درحال روش شدن است .

وي افزود:اين مذاکرات ثابت کرد که برخلاف آنچه استکبار مدعي بود ايران اهل مذاکره و گفتگو است و تيم مذاکره کننده ما با حمايت هاي معنوي رهبر انقلاب بخوبي موفق شد جلوي تبليغات استکبار عليه ايران را بگيرد.

اين نماينده مجلس ادامه داد:با وجود آنکه رهبر معظم انقلاب از تيم مذاکره کننده به عنوان فرزندان انقلاب نام برده اند اما متاسفانه عده اي از حرکت عاشورا سوء استفاده کردند و مذاکره کنندگان را به کساني تشبيه کردند که شب عاشورا از قافله امام حسين(ع)جدا شدند و به نوعي تيم مذاکره کننده را جداشده از انقلاب معرفي کردند.اين جمله ظلمي بود به مجموعه مذاکره کنندگان که عملا موجبات خوشحالي استکبار جهاني را فراهم ساخته است چراکه آنها فکر مي کنند موفق شده اند بين تصميم سازان و مسئولان نظام جمهوري اسلامي اختلاف بياندازند.

وي اظهار داشت:کساني که تيم مذاکره کننده را به جداشدگان از امام حسين(ع) در روز عاشورا تشبيه مي کنند يا حرکت عاشورا را درست نمي شناسند و تحليل درستي از آن نداشته اند و يا اينکه تشبيه آنها مع الفارق است چراکه رهبر انقلاب در سخنانشان تاکيد کرده اند حتي اگر مذاکرات به نتيجه هم نرسد حداقل اين خاصيت را دارد که آمريکا قابل اعتماد نيست و ديگر آنها نمي توانند مدعي شوند ايران اهل مذاکره نيست.بنابراين ما به درصد بالايي از هدفمان که گرفتن اين حربه از دست دشمن بوده است، رسيده ايم و حقانيت خودمان را در جريان مذاکرات ثابت کرده ايم.

خباز اظهار داشت:بايد در نظر داشت وحدتي که در اثر ديپلماسي دولت قبل بين آمريکا و اروپا به وجود آمده بود را ايران با مذاکرات خود توانست تا حدزيادي برهم بزند و آنها را از هم جدا کند اما متاسفانه برخي چشم خود را برحقايق مي بندند واظهاراتي مطرح مي کنند که از نظر افراد مطلع قابل قبول نيست.

وي با تاکيد براينکه برخي انقلابي تر از امام شده اند،گفت:ديپلماسي دولت جديد به هيچ وجه با ديپلماسي دولت قبل قابل مقايسه نيست البته دشمن ما قابل اعتماد نيست اما با مذاکره ما ثابت مي کنيم که تبليغات منفي دشمنان عليه ايران صحت ندارد.
گفتني است؛حميد روحاني گفته بود:در مکتب عاشورا مذاکره و سازش نيست. آنچه ما از عاشورا آموختيم ايستادگي و مقاومت است، کساني که راه مذاکره و سازش را پيش گرفتند به مکتب حسين(ع) پشت کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٨-١٣٩٣, ١٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها