سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توافق نهایی با ۱+۵ نیازمند مصوبه مجلس است

طبق قانون اساسی باید معاهده‌ها به تصویب نمایندگان برسد و تیم مذاکره‌کننده فعالیت خود را انجام دهد و مجلس نیز باید بر اساس مصالح و منافع عمومی توافق نهایی را تصویب کند.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی هرگونه توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای را نیازمند مصوبه مجلس دانست.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در دور جدید مذاکرات هسته‌ای دست طرف غربی خالی است، اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده باید نسبت به این موضوع حساس بوده و تحت تأثیر بلوف‌های طرف مقابل قرار نگیرد.
وی با تأکید بر اینکه مذاکره‌کنندگان باید با قاطعیت و هوشیاری از حقوق به رسمیت شناخته شده ما در NPT دفاع کنند، تصریح کرد: بدیهی است که پذیرفتن چارچوب‌های جدید خارج از قواعد بین‌المللی برای کشور قابل قبول نیست.

نماینده محلات به رعایت خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و افزود: مردم و مجلس نسبت به این خطوط قرمز حساسیت ویژه دارند.
سلیمی اضافه کرد: اگر طرف غربی بخواهد غیر از اصول پذیرفته شده در NPT مسئله‌ای را به ما تحمیل کند، هم خلاف قواعد بین‌المللی عمل کرده و هم قاعده بازی را برهم زده است.

وی توافق نهایی در مسئله هسته‌ای را نیازمند مصوبه مجلس دانست و ادامه داد: طبق قانون اساسی باید معاهده‌ها به تصویب نمایندگان برسد و تیم مذاکره‌کننده فعالیت خود را انجام دهد و مجلس نیز باید بر اساس مصالح و منافع عمومی توافق نهایی را تصویب کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٨-١٣٩٣, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها