سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تیم مذاکره کننده هسته ای وارد تهران شد

مذاکره کنندگان در مسقط تلاش تلاش کرده اند تا در مهلت 13 روزه برای رسیدن به توافق جامع ، راهی برای حل اختلافات بیابند.
تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به سرپرستی محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه پس از سه روز مذاکره برای دستیابی به توافق نهایی که در مسقط پایتخت عمان برگزار شد، دقایقی پیش وارد تهران شد.

به گزارشایرنا، طی روزهای گذشته مسقط میزبان تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و همچنین نمایندگان اروپا و آمریکا بود که برای دور تازه گفت و گو ها با ایران درباره پرونده هسته ای دور یک میز جمع شده بودند.
در دو روز نخست (یکشنبه و دوشنبه) نشست مسقط، محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون روسای تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا و هماهنگ کننده 1+5 در خصوص مسایل مورد اختلاف طرفین بطور فشرده ، مذاکره کردند.

نشست مشترک ایران و 1+5 نیز روز گذشته(سه شنبه) در مسقط برگزار شد و علاوه بر آن عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با معاونان وزرای خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه درباره برطرف کردن موانع باقی مانده در رسیدن به توافق جامع هسته ای و همچنین نشست کارشناسی دیدار و گفت و گو کردند.
بنابه گفته اعضای تیم مذاکره کننده، برداشتن تمامی تحریم ها و اختلاف در مورد حجم غنی سازی است از مهمترین موضوعات مذاکراتی بوده است.

مذاکره کنندگان در مسقط تلاش تلاش کرده اند تا در مهلت 13 روزه برای رسیدن به توافق جامع ، راهی برای حل اختلافات بیابند.
دور بعدی مذاکرات هسته ای نیز در وین پایتخت اتریش برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩٣, ١٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها