سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارات نماینده مجلس خبرگان درباره رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم

وی تاکید کرد: در هر قضاوتی، رای دادن و سخن گفتن باید ملاک ها انصاف، عدالت و رضای خدا باشد، نه اغراض، خصومت، منافع و مصالح گروهی و سیاسی.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قصد متهم کردن کسی را ندارد، همگان را به پرهیز از سیاسی کاری در امور کشور دعوت کرد و گفت: مسوولان به نام تکلیف کاری نکنند که مردم رنجیده خاطر شوند.

به گزارش ایرنا، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی درباره رای اعتماد به وزیر علوم و نا مشخص بودن وضعیت وزارت علوم از باب تذکر بر ضرورت پرهیز از ناهماهنگی، کارشکنی، تخریب در میان جناح ها، گروه ها و تشکل های سیاسی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، نظامی براساس عدالت، انصاف، اخلاق، اسلامیت، محبت و اخوت است، گفت: اگر برخوردها در سطح مسوولان، قوا و ارگان های مختلف نظام یا در سطح تشکل ها و گروه های سیاسی، کارشکنی و تخریب دیگری باشد، اسلامیت و اخلاقی بودن نظام و جامعه آسیب می بیند.

وی تاکید کرد: در هر قضاوتی، رای دادن و سخن گفتن باید ملاک ها انصاف، عدالت و رضای خدا باشد، نه اغراض، خصومت، منافع و مصالح گروهی و سیاسی.
هاشم زاده هریسی افزود: چنین اقداماتی از جانب هر کسی و با هر انگیزه ای زشت است، چون نه مصالح ملی، نه حق، نه اخلاق و نه اسلام این مسایل را ایجاب نمی کند.

وی تاکید کرد: باید همه کارهای ما براساس اسلام، عدالت، حق، محبت، حفظ مصالح ملی، پیشرفت، حفظ حرمت انسان ها و مسوولان دیگر باشد، گرچه با آنها از نظر مواضع سیاسی مخالف باشیم، اما باید حق و انصاف را رعایت کرد.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در چنین صورتی جامعه، اخلاقی و اسلامی می شود.

وی تاکید کرد: سخن این است که خود را فریب ندهیم، به نام تکلیف، اسلام، ارزش ها و استقلال کاری نکنیم که مردم از ما و در نهایت از نظام برنجند و بگویند کسی نیست جلوی این افراد را بگیرد، باید از چنین مسایلی اجتناب کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٨-١٣٩٣, ٠١:٠١

   

پر مبحث ترین ها