سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: ‌فتنه بزرگی علیه علما در راه است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از علائم فتنه بزرگتری که در راه است می‌توان به بدبین کردن چهره علما در چشم مردم اشاره کرد، گفت: کوبیدن روحانیت و مرجعیت شیعه و تخریب علمای جامعه از نخستین اهداف استکبار و دشمن است.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ‌فتنه بزرگی‌ در آینده علیه علما رخ خواهد داد، گفت: ‌علائم این فتنه با اهداف فتنه 88 مشترک است‌.

حجت‌الاسلام احمد سالک روز پنج شنبه در جمع طلاب و روحانیون استان اصفهان ‌با بیان اینکه نقش علما و روحانیت در امتداد و استمرار نقش انبیاء الهی است، افزود: دعوت مردم به سوی خداوند به منزله مبارزه با طاغوت زمان و ظالمین جامعه است و ‌فراخواندن مردم به کرامت و انسانیت یعنی مبارزه با جهل و جهالت است.

وی با بیان اینکه ژرف‌نگری در معارف دینی کلید بصیرت است و علمای اسلام از صدر اسلام تاکنون بر این روش و منش انبیاء الهی گام برداشته‌اند، تاکید کرد: دعوت امام راحل و ارائه مکتب اسلامی مبتنی بر انقلاب اسلامی نیز تماماً‌ بر‌اساس دعوت بشریت به سوی خداوند متعال است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به طلاب و روحانیت با بیان اینکه گسترش فرهنگ غنی اسلام بدون خرافه در سطح جهانی نخستین روحانیون و طلاب زمانه است، یادآور شد:‌ از دیگر رسالت‌های حوزه‌های علمیه گام نهادن در راه تقویت قدرت کفرستیزی و ظالم‌ستیزی در جهان است‌ و تربیت و پرورش نیرو، نخبه، ‌متخصص و متعهد دینی و مذهبی از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه است.

سالک در ادامه با اشاره به برخی از شاخصه‌های روحانیت و طلاب اظهار کرد: مدافع حقوق مردم بودن و همراه با مستضعفین جامعه از دیگر خصوصیات بارز روحانیت و علما در طول تاریخ بوده و پیوند مستحکم مردم و روحانیت و بالعکس از نقاط بارز و شاخصه حاکمیت اسلامی است.

به گزارش فارس، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از علائم فتنه بزرگتری که در راه است می‌توان به بدبین کردن چهره علما در چشم مردم اشاره کرد، گفت: کوبیدن روحانیت و مرجعیت شیعه و تخریب علمای جامعه از نخستین اهداف استکبار و دشمن است.

*فتنه 88، 14 هدف عمده داشت‌

وی بیان داشت: روحانیت در جامعه اسلامی و حاکمیت اسلامی همواره محور هدایت مردم در جامعه بوده است و قدرت حوزه‌های علمیه و علما نیز بر‌اساس همین محور است.

سالک تصریح کرد: از علائم فتنه بزرگ که در آینده رخ خواهد داد و بسیاری از این علائم با اهداف فتنه 88 مشترک است می‌توان به حفظ ظاهر اسلامی در دین برای مقابله با مرجعیت، مذهب‌ و هیئتی بودن در عین ترویج شعار جدایی دین از سیاست اشاره کرد.

وی یادآور شد:‌ اپوزیسیون حامی فتنه 78، 88 و فتنه آینده از خارج و داخل بر یک تفکر حرکت می‌کند و یکسان هستند و حرف اصلی آنها زدن روحانیت و در نهایت براندازی حاکمیت اسلامی است.
وی در پایان افزود: فتنه 88، 14 هدف عمده داشت، که براندازی حاکمیت و نظام اسلامی، تخریب جایگاه ولایت فقیه در منظر مردم از جمله این اهداف بود، امروز ابتکار عمل به پشتوانه ملت ایران در دست رهبر معظم انقلاب است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها