سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حیدرپور: درخواست رد اعتبارنامه مطهری به هیات نظارت مجلس نیامده

گویا تعدادی از نمایندگان مجلس در سخنان و گفت‌وگوهای خود از رد اعتبارنامه علی مطهری سخن به میان آورده‌اند اما تا کنونی هیچ نامه یا نظری در این مورد به هیئت نظارت به رفتار نمایندگان ارسال نشده است.

عضو هیئت نظارت به رفتار نمایندگان به درخواست اعضای جبهه پایداری برای رد اعتبار نامه علی مطهری واکنش نشان داد.


عوض حیدرپور عضو هیئت نظارت به رفتار نمایندگان در گفتگو با نامه نیوز، در مورد تلاش برخی نمایندگان مجلس برای رد اعتبار نامه علی مطهری گفت: اعتبار نماینده نمایندگان مجلس از زمان تصویب به مدت چهارسال اعتبار دارد و به خاطر همین سازوکاری که بخواهد در طول این دوره اعتبار نماینده‌ای را دوباره مورد بررسی قرار بدهد وجود ندارد.

 

او ادامه داد: گویا تعدادی از نمایندگان مجلس در سخنان و گفت‌وگوهای خود از رد اعتبارنامه علی مطهری سخن به میان آورده‌اند اما تا کنونی هیچ نامه یا نظری در این مورد به هیئت نظارت به رفتار نمایندگان ارسال نشده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حتی اگر این نمایندگان چه مسئله‌ای را نیز مطرح کنند بازهم این مسئله منتفی است چون اعتبار نامه نمایندگان بعد از گذشت 4 سال به پایان می‌رسد و از اعتبار ساقط می‌شود.

 

این نماینده مجلس گفت: برداشت ما از آیین نامه این است که زمان اعتبار نامه برای یک دوره چهارساله است و نمی‌شود در میانه راه اعتبار نامه نماینده‌ای دوباره مورد بررسی قرار بگیرد مگراینکه سازوکار جدیدی در این مورد تعریف و به تصویب مجلس برسد.

 

حیدرپور در مورد آخرین پرونده‌های مطرح شده در مورد هیئت نظارت برعملکرد نمایندگان گفت: در هیئت چند پرونده وجود دارد که در حال بررسی است.

او ادامه داد: بخش‌هایی از این پرونده ها مربوط به مردم، اشخاص یا دستگاه‌هایی اجرایی است که شکایت‌هایی را داشته‌اند و و این شکایت‌ها نیز بیشتر در مورد نطق، تذکر یا سخنرانی‌هایی است که نمایندگان انجام می‌دهند. این شکایت‌ها به دست ما رسیده است و ما نیز با رعابت انصاف در حال بررسی آنها هستیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها