سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

‫نقدی :انگلیس برای 3 سال آینده انتخابات ریاست جمهوری ایران برنامه دارد‬

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ١٠:۵٠    نسخه چاپی    
در بهبوهه انقلاب، انگلیسی ها بارها با حضور در ایران، از رژیم پهلوی دفاع کرده و تلاش های بسیاری برای ادامه فعالیت رژیم شاهنشاهی در ایران به کار گرفتند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از دلایلی که ایران برخلاف کشورهای همسایه آرام است و درگیر جنگ نیست، فعال نبودن سفارت های انگلیس و آمریکا در کشورمان است.

سردار محمدرضا نقدی روز سه شنبه در همایش علمی «بررسی نقش دولت انگلیس در فتنه 88 » افزود: انگلیسی ها همواره نسبت به مسلمانان و به ویژه مسلمانان ایرانی کینه داشتند؛ چرا که در مقاطع مختلف، ایرانی ها توانسته اند به آنها ضربات شدیدی وارد کنند و تغییر ابرقدرت جهان از انگلیس به آمریکا یکی از دلایل مهم آن است.

وی با اشاره به این که رژیم سلطنتی انگلیس کینه عمیق خود را همواره به شکل های مختلف به ایرانی ها روا داشته است، اضافه کرد: در بهبوهه انقلاب، انگلیسی ها بارها با حضور در ایران، از رژیم پهلوی دفاع کرده و تلاش های بسیاری برای ادامه فعالیت رژیم شاهنشاهی در ایران به کار گرفتند.

نقدی، با بیان این که سران فتنه از کودتاچیان نوژه پلیدتر هستند، افزود: کودتاچیان نوژه این شهامت را داشتند که بگویند می خواهیم شاه را به ایران بازگردانیم، اما فتنه گران به نام عدالت، دموکراسی و رای مردم، با شاه عربستان پیمان هایی برقرار کردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان این که فتنه 88 شکاف عمیقی در کشور ایجاد کرد گفت: صبر، حکمت و اعجاز رهبری و اخلاص مردم و حضور گسترده آنان در یوم الله 9 دی مانع رسیدن دشمنان به اهدافشان شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ١٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها