سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غفوری فرد: تندی فضای سیاسی با روی کار آمدن دولت روحانی از بین رفت

الان کشور در شرایط خوبی است و فضا هم در داخل هم در مناسبات خارجی مساعد تر از قبل است و امیدواریم که به همین ترتیب ادامه پیدا کند صمن اینکه به نظر می رسد اگر احزاب هم بتوانند با هم به توافقی برسند، فضا بهتر خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی می گوید: تندی فضای سیاسی جامعه در این دو سالی که دولت یازدهم روی کار آمده است، از بین رفته است.
 
حسن غفوری فرد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص ارزیابی خود از فضای سیاسی امروز جامعه خاطرنشان کرد:من فضای سیاسی کشور را تند نمی بینم به ویژه اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در این دو سال، آرامش خوبی در جامعه حاکم شده است.

وی افزود: در حال حاضر به حمدالله فضای کشور نسبت به گذشته مقداری آرام تر شده است.

غفوری فرد تاکید کرد: در این دوسال اخیر که آقای روحانی رئیس جمهور شده است، هم ارتباط بین مجلس و دولت بهتر شده و هم فضای سیاسی کشور آرام تر است و مردم هم اعصاب راحت تری دارند. البته هنوز هم می شود فضای سیاسی کشور از این که هست، بهتر شود و جا دارد که تلاش کنیم این فضا روز به روز بهتر شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد:الان کشور در شرایط خوبی است و فضا هم در داخل هم در مناسبات خارجی مساعد تر از قبل است و امیدواریم که به همین ترتیب ادامه پیدا کند صمن اینکه به نظر می رسد اگر احزاب هم بتوانند با هم به توافقی برسند، فضا بهتر خواهد شد.

رئیس دوره‌ای سابق خانه احزاب همچنین درباره تعیین تکلیف احیای مجدد خانه احزاب نیز خاطرنشان کرد: در این رابطه دو دیدگاه وجود دارد. یک دیدگاه این است که عده ای معتقدند که نسبت به فعالیت خانه احزاب با ساز وکار قبلی به دلیل عملکرد گذشته اش، ذهنیت منفی وجود دارد و به دنبال تغیر شکل خانه احزاب به "باشگاه احزاب" یا "کانون احزاب" هستند و عده ای دیگر نیز معتقدند که خانه احزاب با همان ساز و کار گذشته باید احیا شود.

غفوری فرد با بیان اینکه نامه ای تهیه وامضا شده است تا مجمع عمومی خانه احزاب دوباره تشکیل و اعضای جدید آن انتخاب شوند، افزود:احزاب اصولگرا عمدتا مخالف شکل گیری خانه احزاب با شکل و شمایل گذشته هستند چراکه خانه احزاب زمانی شکل می گیرد که از هر دو گروه اصولگرا و اصلاح طلب و همچنین مستقلین نیز در آن حضور داشته باشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٣, ١٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها