سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجه الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران

حالا که صابون ترور به تنتان خورده، از این کارتان دست بردارید

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در فرانسه، این تروریست‌ها را دست‌پرورده غربی‌ها دانست و گفت: هر آن کسی که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.


 خطیب این هفته نماز جمعه تهران ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در فرانسه، این تروریست‌ها را دست‌پرورده غربی‌ها دانست و گفت: هر آن کسی که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.
سید احمد خاتمی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) به امت اسلام، گفت: از خدا می خواهیم به حق این دو موعود مسعود، به اسلام و مسلمین قدرت عطا کند و توطئه‌های دشمن علیه اسلام و علیه حاکمیت قرآن را خنثی و توطئه گران را نابود کند.

گزیده اظهارات خطیب این هفته نماز جمعه تهران را در ادامه می‌خوانیم:
از خدا می خواهیم که عیدی ما را در این روز نابودی تکفیری‌های جنایتکار که مایه ننگ اسلام هستند، قرار دهد.
رهبری فرمودند بزرگداشت سه مناسبت، حادثه ۱۹ دی سال ۵۶ که امروز، روز ۱۹ دی، روز قیام آغازگر انقلاب است، ۲۲ بهمن و ۹ دی ۸۸ حرکتی مجاهدت آمیز است.
در این سه حادثه عنصر بصیرت موج می زند یعنی دشمن شناسی و به وقت وارد عمل شدن.
منشاء حادثه ۱۹ دی ولایت بود، ۲۲ بهمن هم مردم به دستور امام (ره) به خیابان ها آمدند، علی‌رغم خطرات فراوانی که داشت و در ۹ دی هم همه یکپارچه به خیابان‌ها آمدند و شعار «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده» را سر دادند.
در این سه حادثه دشمنان جنگ احزاب به راه انداختند و شما در ۲۲ بهمن دیدید که آخرین لحظه همین کشورهایی که نامشان را گروه ۱+۵ نامیده اند از شاه حمایت کردند و در ۹ دی هم دیدید که چگونه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی وارد میدان شدند، با این تفاوت که استحاله شده‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، منافقین و رقاصه ها نیز در یک صف قرار گرفتند و شما امت بصیر و هوشیار هم در یک صف قرار گرفتید و تمام کفار به جنگ اسلام آمده بودند.
آفرین به شما مردم که حماسه ۹ دی ۸۸ و ۹ دی ۹۳ را آفریدید. می خواهند شما ۹ دی را فراموش کنید اما به لطف الهی شما مردم ۹ دی را فراموش نخواهید کرد.
اسلام کشتن بیگناهان را اجازه نمی دهد، این بیگناه می خواهد چه در پاریس، سوریه، یمن و چه در پاکستان و افغانستان باشد.
عامل کشتار این همه بیگناه در این کشورها چیست و چه کسی سلاح‌های این گروه های تروریستی را تامین می کند، دلارهای آمریکا، پوند انگلیس و یوروی اتحادیه اروپا، این جانورها و مارها را در آستین پروراند و آنکه باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.
این تروریست ها پرورده حمایت سیاسی شما و هم پیمانانتان است. دست از این شیطنت ها بردارید، حالا که صابون ترور به تنتان خورده، بدانید راهی که ۱۰ سال رفته اید، به بیراهه بوده است و از این کارتان دست بردارید.
چند سال است که مردم بحرین اعتراضات خیابانی کرده اند اما آیا تاکنون شنیده اید که با یک کلت حمله کرده باشند یا یک شیشه بانک شکسته شده باشد؟ ابدا. اعتراضات مردم بحرین کاملا مسالمت آمیز است اما دولت آن وحشیانه برخورد کرده است و بیش از صد نفر را به شهادت رسانده است.
به حکام بحرین می گوییم که این کارها را قبل از شما، شاه انجام داده بود اما هر روز به زوالش نزدیک تر شده و بدانید که ملت ایران پیروز است و شما از بین خواهید رفت.

احمد خاتمی همچنین در خطبه های اول نماز جمعه تهران با اشاره به محبوبیت پیامبر اسلام (ص) در جهان، گفت: محبوب ترین نام که در صدر لیست ها است و حتی ۲۷ درصد غیر مسلمانان نیز این نام را برگزیده اند، نام مقدس «محمد» است.

وی با اشاره به راز و رمز پیامبر اسلام (ص) و دینش در جهان، گفت: یکی از این راز و رمزها، پیام حضرت محمد (ص) و دین اسلام بود. پیام حضرت محمد (ص)، پیام فطرت، پیام زندگی، پیام اخلاق، پیام منطق، پیام وحدت، پیام آزادی و پیام جامع بود و انسانها هر کجای این عالم بودند دیدند که این پیام ها با جانشان سنخیت دارد.
منبع: فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ٢٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها