سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری: رئیس جمهور چین به‌زودی به تهران سفر می‌کند

بروز شده : ١-١١-١٣٩٣, ٠٠:٣٣    نسخه چاپی    
این سفر در اوایل سال 2015 به منظور بررسی فایناس انجام می‌شود.

اسحاق جهانگیری عصر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های دولتی گیلان، با بیان اینکه این استان در تمام ظرفیت‌ها از استان‌های مهم کشور است، اظهار داشت: گیلان در منابع انسانی و طبیعی از ظرفیت بالایی برخودار است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به آمار بالای بیکاری در گیلان، افزود: باید مشکل کار بررسی شود و راهکارهایی در جلسات استانی برای آن تدوین شود و زیبنده استان نیست.

 

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه گیلان استعدادهای خوبی در بخش کشاورزی دارد و از استان‌های رتبه نخست یا دوم کشاورزی کشور محسوب می‌شود، گفت: این استان در برخی از محصولات کشاورزی مانند برنج جزو شاخص‌های کشور است و مباحث مربوط به برنج باید مورد تاکید باشد.

 

جهانگیری با اشاره به جلوگیری از واردات برنج در کشور، تصریح کرد: مسئله کشاورزی استان و مباحث چای باید پیگیری و حل شود و معاونت برنامه‌ریزی آمادگی دارد که با توافق استانداری گیلان و درخواست اعتبار مشکلات چای استان حل شود.

 

وی درباره 11 کیلومتر باقیمانده آزاد راه قزوین – رشت، گفت: باید با همکاری استانداری، اداره کل راه و شهرسازی گیلان، وزارت راه و شهرسازی و نهاد ریاست جمهوری این مسئله برطرف شود باید راهکاری برای حل آن تعریف کنیم و در هیچ کجا نباید به بن‌بست بخوریم کار مدیر بازگردن بن‌بست است.

 

معاون اول رئیس جمهور درباره وضعیت راه آهن قزوین- رشت، افزود: مشکلی در اجرای این راه آهن وجود ندارد و در حال احداث است و این کار باید به سرعت ادامه یابد، امتداد این راه آهن به انزلی هم طبق بررسی گزارش‌ها مناقصه آن برگزار شده و باید اجرایی شود.

 

جهانگیری درباره وضعیت احداث راه آهن رشت به آستارا، تاکید کرد: رئیس جمهور نیز اعلام کردند باید این راه آهن را گسترش دهیم این راه آهن خط جدیدی برای ترانزیت کالای کشور و از اهمیت زیادی برخوردار است اما در حال حاضر نمی‌توانیم در بودجه‌های عمرانی کشور اعتباری را برای اجرای آن اختصاص دهیم و باید از یک روش دیگر این کار انجام شود.

 

وی با بیان اینکه 20 میلیارد دلار فاینانس از طریق کشور چین اختصاص یافت، گفت: طرح‌های این مرحله به اتمام رسید و سقف این فاینانس در توافق جدید به 52 میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

 

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه رئیس جمهور چین به زودی به تهران سفر می‌کند، گفت: این سفر در اوایل سال 2015 به منظور بررسی فایناس انجام می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٣, ٠٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها