سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرانسه برنامه کلان ضد ترور خود را اعلام کرد

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٣, ٢٠:١۵    نسخه چاپی    
دولت فرانسه برای مبارزه با تروریسم اقدامات گسترده جدیدی را همچون قرار دادن تجهیزات بهتر در اختیار پلیس و استخدام ماموران اطلاعاتی بیشتر اعلام کرده که صدها میلیون یورو هزینه برمی‌دارد.


دولت فرانسه برای مبارزه با تروریسم اقدامات گسترده جدیدی را همچون قرار دادن تجهیزات بهتر در اختیار پلیس و استخدام ماموران اطلاعاتی بیشتر اعلام کرده که صدها میلیون یورو هزینه برمی‌دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از جمله پیامدهای حمله به هفته‌نامه طنز شارلی ابدو و کشتن چهار نفر در یک سوپرمارکت در پاریس، تشدید اقدامات امنیتی و کنترل شهروندان در سراسر اروپا است.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه پس از نشست شورای وزیران در جمع خبرنگاران برنامه دولت برای «جنگ علیه ترور و افراط‌ گرایی» را معرفی کرد.

والس ضمن بیان این‌که این مبارزه طولانی‌مدت خواهد بود، گفت، دولت فرانسه برای این منظور در سه سال آینده یک رشته اقدامات امنیتی و برنامه‌های آموزشی تدوین خواهد کرد که 425 میلیون یورو (490 میلیون دلار) هزینه خواهد داشت.

وی افزود: برای این منظور 2680 کارمند ضد ترور استخدام می‌شوند. 1400 تن از این کارمندان در وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی، و 950 نفر نیز در دستگاه‌ قضایی و زندان‌ها به‌ کار گماشته می‌شوند.

بر اساس اطلاعیه دفتر نخست‌وزیری فرانسه، هزینه این اقدامات با مخارج کارکنان فعلی در ارگان‌های ویژه مبارزه با ترور در مجموع ۷۳۵ میلیون یورو خواهد بود.

تجهیز نیروهای پلیس به جلیقه‌های ضد گلوله و سلاح‌های سنگین، کنترل افرادی که با گروه‌های افراط گرا در تماس هستند، شنود مظنونان و کنترل تماس‌های الکترونیکی آنان و تسهیل صدور مجوز برای پیگیری این افراد، از دیگر اقداماتی است که مانوئل والس در جمع خبرنگاران اعلام کرد.

دولت فرانسه مایل است، در سال جاری یک بانک اطلاعاتی برای ثبت مشخصات مسافران ایجاد کند و این اطلاعات را با دستگاه‌های امنیتی دیگر کشورهای اروپایی مبادله نماید. چنین اقدامی مسلتزم تایید پارلمان است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٣, ٢٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها