سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مقایسه واکنش اصولگرایان تندرو به دو اتفاق

یک بام و دو هوای "دلواپسان"

ظریف ، احمدی نژاد ، پیاده روی محمد جواد ظریف و جان کری وزارای امور خارجه ایران و آمریکا در حالی با واکنش طیفی از فعالان سیاسی جریان اصولگرا روبه رو بوده است که این افراد پیشتر در موقعیت های مشابه در دولت محمود احمدی نژاد هیچ واکنشی از خود نشان نداده اند. کری ، دلواپسان


 پیاده روی محمد جواد ظریف و جان کری وزارای امور خارجه ایران و آمریکا در حالی با واکنش طیفی از فعالان سیاسی جریان اصولگرا روبه رو بوده است که این افراد پیشتر در موقعیت های مشابه در دولت محمود احمدی نژاد هیچ واکنشی از خود نشان نداده اند.

انتقادات از محمد جواد ظریف اینقدر بالا گرفته است که حسن روحانی روز گذشته در سخنانی به شدت انتقادات را رد کرد. روحانی گفت: «ممکن است ایراد بگیرند و بگویند تندوکند راه رفته، کتش کج بوده یا عینکش طوری بوده است. اینها حرف نشد. ما به دیپلمات‌های شجاعمان اعتماد می‌کنیم.»

این سخنان باز هم با واکنش دلواپسان مواجه شد. روزنامه کیهان روز گذشته در نقد سخنان روحانی نوشت: «چرا به جای پوزش از ملت به خاطر اقدام نابجای وزیر محترم امور خارجه که اهانت به حیثیت نظام و مردم بود، صورت مسئله را به گونه‌ای تغییر می‌دهید که بتوانید با استناد به آن منتقدان را مسخره کنید و از کنار این حرکت ناشایست که مفهومی جز مسخره کردن ملت نداشت، بی‌پاسخ عبور کنید؟»

چندی پیش نیز حمید رسایی گفته بود که اگر به خاطر پیاده روی ظریف و کری "بمیریم جا دارد."

در این بین باز هم تعدادی از نمایندگان عضو و نزدیک جبهه پایداری به ابتکار کریمی قدوسی به دنبال طرح سوال از وزیر خارجه هستند.

سیاستمداران تندرو اصولگرا به هر صورت و با هر دلیل به دنبال مقابله با محمد جواد ظریف و دیپلماسی دولت یازدهم هستند.

اما در موقعیتی مشابه در دولت احمدی نژاد که چه بسا موقعیتی بدتر و عجیب تر برای نظام جمهوری اسلامی بود همین سیاستمداران مطلقا سکوت کردند.

پس از مرگ هوگو چاوز رییس جمهور ونزوئلا، رییس دولت دهم برای شرکت در مراسم تشییع جنازه چاوز شرکت کرد و در اقدامی بی سابقه، عجیب و خارج از عرف و ساختار جمهوری اسلامی ایران مادر هوگو چاوز را برای دلداری در آغوش گرفت.

یک بام و دو هوای دلواپسان
احمدی‌نژاد پیش از آن نیز در پیام تسلیت خود چاوز را یکی از "منجیان بشریت" معرفی کرد که به همراه "صالحان و عیسی مسیح" رجعت می کند.

این پیام و آن اقدام احمدی نژاد با واکنشی از سوی دلواپسان امروز روبه رو نشد. حتی روزنامه کیهان در آن زمان نوشت: «احتمال غافلگير شدن آقای احمدی نژاد به واقعيت نزديكتر است.» در حالی که تصاویر و فیلم ماجرا هیچ نشانی از غافلگیری نداشت.

روزنامه کیهان در ادامه به نوعی به دنبال توجیه مصافحه احمدی نژاد با مادر چاوز نوشته بود: «آنچه در اين ميان از اهميت بيشتري برخوردار است تلاش مشترك اپوزيسيون داخل و خارج براي اصلي كردن اين ماجرا و دور كردن افكار عمومي از مسائل و دغدغه هاي واقعي مردم است.»

در همان زمان حمید رسایی نماینده تهران که این روزها مرگ به خاطر پیاده روی ظریف و کری را روا می داند، درباره اقدام احمدی نژاد حتی یک اظهار نظر هم ندارد. کریمی قدوسی، کوچک زاده و دیگر نمایندگانی که امروز از اهانت به حیثیت نظام سخن می گویند کوچکترین واکنشی نشان ندادند.

دلواپسان امروز حتی زمانی که شایعات و اخبار و حتی تصاویری از دیدار زاهدی، وزیر علوم دولت نهم (امروز رییس کمیسیون آموزش مجلس است نهم) با همتای اسرائیلی خود منتشر شد، کوچکترین واکنشی به آن نشان ندادند و حتی سعی در تکذیب ان هم نداشتند.

منبع: فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٣, ٢٠:۵١

   

پر مبحث ترین ها