سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم الهدی: برخی مانند ویروس به نظام چسبیده اند

اکنون انقلاب ما ۳۶ ساله شده و اگر شما از من بپرسید آیا در این۳۶ سال به نتیجه رسیدیم یا نه به شما می گویم که نه تنها به نتیجه رسیدیم بلکه به نتیجه‌ای رسیدیم که روز اول فکرش را نمی‌کردیم.


امام جمعه مشهد گفت: برخی جریانات ضد ارزشی مانند ویروس به نظام چسبیده اند و مانع توسعه آرمان های انقلاب می شوند و مشکل ما با آنها همان حکایت قوم بنی اسرائیل با حضرت موسی(ع) است.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، آیت الله سیداحمد علم الهدی شامگاه دوشنبه در ویژه برنامه گرامی داشت دهه فجر در حرم مطهر رضوی بیان کرد: در ابتدای انقلاب برخی جریان های سیاسی و ملی گرا پس از سرنگونی شاه در مسیر مبارزه با استکبار به امام راحل گفتند که ما نیسیتم و می خواهیم زندگی کنیم اما این افراد خود را از نظام جدا نکردند و جریانی ضدارزشی به راه انداختند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز همین جریانات ضد ارزشی مانند ویروس در انتخابات از طریق مردم سالاری به نظام نفوذ می کنند و خود را به بدنه انقلاب می چسبانند و مانع از توسعه و گسترش آرمان های انقلاب در جهان می شوند.

وی با اشاره به وقایع انقلاب بیان داشت: افرادی مانند بازرگان که دولت موقت را پس از انقلاب تشکیل دادند معتقد بودند که باید کشور را با مصالحه با دیگر کشورها اداره کرد و اجازه زندگی کردن و تامین رفاه را به مردم داد.

وی با بیان اینکه آنها معتقد بودند که نباید کشور را فدای آرمان های انقلاب کرد، افزود: از نظر این افراد دلیلی برای رسیدگی به امور مستضعفان جهان وجود نداشت و اعتقاد داشتند اینکه در فلسطین چه می گذرد به جمهوری اسلامی ارتباطی ندارد.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: امام راحل تنها با هدف تغییر حکومت و سرنگونی افراد ناصالح قیام نکردند بلکه ایشان به عنوان نائب بر حق امام زمان(عج) ماموریت داشتند تا انقلاب اسلامی را به سراسر جهان صادر کرده و زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی از دیدگاه امام راحل با اراده ترویج حاکمیت خدایی در دنیا بروز کرد و لذا اگر فریاد می زنیم که وزیری حق ندارد نظرات شخصی خود را اعمال کند، بانوان حق ندارند با بی عفتی آبروی اسلام را ببرند یا مجلس شورای اسلامی حق ندارد قانونی برخلاف ارزش های اسلامی وضع کند به سبب دفاع از این آرمان ها است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه ما با مجلس و دولت دعوا نداریم، ادامه داد: مدیریت اجرایی و برنامه ریزی در کشور ابزاری برای توسعه و گسترش انقلاب در سراسر جهان است و لذا مسئولان باید به وظیفه خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه پیام انقلاب باید توسعه پیدا کرده و جهان اسلام و دنیا را فرا گیرد افزود: این حرکت باید تا زمانی که امام زمان(عج) تشریف بیاورند و حکومت جهانی را بر دنیا حاکم کنند ادامه یابد و لذا اگر دعوایی هم در مملکت وجود داشته بر سر همین موضوع بوده است.

مشکل ما با برخی از جریان ها همان حکایت بنی اسرائیل با موسی است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مشکل ما در ابتدای انقلاب حکایت همان قوم بنی اسرائیل با حضرت موسی را دارد بیان کرد: زمانی که حضرت موسی (ع) بر فرعون پیروز شد و قوم بنی اسرائیل را از دست طاغوت و فرعونیان نجات داد بنی اسرائیلی ها به حضرت موسی گفتند حال که فرعونیان از میان رفتند پس ما به مصر بازمی گردیم و کاخ‌ها و تفریح گاه‌های فرعونیان را تصرف کرده و از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: حضرت موسی(ع) در آن زمان به قوم بنی اسرائیل بیان کرد که خداوند ما را نجات نداد تا به جای فرعون و فرعونیان شهوت رانی کنیم بلکه خداوند ما را نجات داد تا ریشه استکبار را قطع کنیم و باید کفر و شرک را از میان برداریم.

امام جمعه مشهد یادآور شد: با وجود اینکه حضرت موسی به قوم بنی اسرائیل متذکرشد که باید توحید ابراهیم را در دنیا احیا کنیم اما بنی اسرائیلی ها بنای ناسازگاری با حضرت موسی گذاشت.

وی با بیان اینکه قوم بنی اسرائیل از موسی خواست تا خودش تنهایی به جنگ استکبار برود ما نیز در ابتدای انقلاب با همین مشکل روبرو شدیم و عده ای بر این عقیده بودند که کار ما مبارزه با استکبار نیست در حالی که امام خمینی برای بستر سازی ظهور امام زمان و مبارزه با شرک و کفر انقلاب کرده بودند.

وی اذعان داشت: بعد از پیروزی انقلاب همچنان که بنی اسرائیل با موسی درگیر شدند ما با دولت موقت همین دعوا را پیدا کردیم زیرا آنهایی که در دولت موقت بودند حرفشان این بود که شاه را بیرون کردیم حالا باید مملکت را اداره کنیم و باید با همه از جمله آمریکا تعامل داشته باشیم.

حرف اول امام صدور این انقلاب بود

وی افزود: حرف اول امام این بود که این انقلاب باید صادر شود اما دولت موقت اعتقاد داشت که ما باید به زندگی خودمان بپردازیم و مسئله اسرائیل یا آمریکا به ما ارتباطی ندارد.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: درحالی که دولت موقت بر این باور و عقیده بود اما زمانی که لانه جاسوسی آمریکا توسط جوانان انقلابی به تسخیر درآمد امام فرمودند این انقلاب دوم است و لذا بسیاری از افراد دولت موقت استعفا دادند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: حالا هم یک عده از جریانات سیاسی و ملی گراها که به امام می گفتند ما نیستیم از دل آنها جریان‌های ضد ولایی شکل گرفته که در هر انتخاباتی مثل یک ویروس به بدنه انقلاب می‌چسبند و سبب کندی حرکت ما می‌شوند.

راه اندازی جشنواره فیلم و موسیقی تبیین کننده ماهیت انقلاب نیست

امام جمعه مشهد مقدس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دهه فجر بیان کرد: در دهه فجر باید ماهیت انقلاب برای افراد و نسل جوان تبیین شود و راه اندازی جشنواره موسیقی و فیلم تبیین کننده ماهیت انقلاب ما نیست بلکه ماهیت این انقلاب بانویی است که خود و فرزندش شهید شدند و در اصل باید ماهیت این انقلاب را از قرآن گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این نظام تا امروز به صورت مردمسالاری دینی اداره شده و مردم نیز برای به ثمررسیدن انقلاب سختی ها و تحریم های بسیاری را تحمل کردند و لذا باید برای جوانانی که امام را فقط در روایت و تصویر دیده‌اند دستاوردها و وقایع این انقلاب را تشریح کرد.

وی در خصوص دستاورد های انقلاب نیز گفت: روزی که امام راحل نهضت را شروع کردند رادیو و تلویزیون نداشتیم و شبکه ارتباطی ما تلگرافی و آنهم در اختیار دولت بود.

وی بیان کرد: اکنون انقلاب ما ۳۶ ساله شده و اگر شما از من بپرسید آیا در این۳۶ سال به نتیجه رسیدیم یا نه به شما می گویم که نه تنها به نتیجه رسیدیم بلکه به نتیجه‌ای رسیدیم که روز اول فکرش را نمی‌کردیم.

انقلاب اسلامی معادلات غرب را بر هم زد

آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حرم رضوی بیان کرد: پیش از این آمریکایی ها بر این اراده بودند تا۸۰ میلیون عرب در مقابل ۲ میلیون صهیونیست شکست بخورند اما اکنون به‌ گونه‌ای معادلات دنیا به هم ریخته است که یک عده از فرزندان شیعه در فاصله زمانی کمتر از ۱۰ روز می توانند جواب دندان‌شکنی به رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی بدهند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: با وجود اینکه آمریکا بیان می کرد تا بشار اسد باید از حکومت سوریه کنار برود اما بر اساس اراده ما این کار عملی نشد.

وی با اشاره به اینکه گفتمان انقلاب اسلامی از مرزهای ایران فراتر رفته و جهانی شده است ادامه داد: روزی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد برخی از کارشناسان سیاسی پیش بینی می کردند که بعد از رحلت امام(ره) فضای کشور مانند لبنان می‌شود و مردم به جان هم افتاده و کشور به سمت تجزیه شدن سوق پیدا می کند.

علم الهدی ادامه داد: مردم ما از قوم حضرت موسی متدین‌تر هستند و روزی که امام(ره) از دنیا رفتند با همان قدرت و حکمت مقام معظم رهبری اداره این حکومت را بر عهده گرفتند و مردم نیز در کنار ولایت‌فقیه از آرمان‌های این نظام اسلامی دفاع کردند.

نفوذ اسلام در دنیا تمام معادلات سیاسی استکبار را در کره زمین به هم زده است

وی تاکید کرد: نفوذی که امروز اسلام در دنیا دارد تمامی معادلات سیاسی استکبار را در کره زمین و منطقه به هم زده است و این موضوع بخش مهمی از دستاورد انقلاب و قدرت اسلام و همچنین نتیجه پیشرفت ما است.

وی گفت: چندی پیش در سفر رهبر شیعیان نیجریه به ایران وقتی سوال کردم که چه تعداد شیعه در آن کشور داریم وی پاسخ داد تا قبل از پیروزی انقلاب ایران کمتر از هزار نفر اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در حال حاضر در یک کشور کمونیستی ۵ میلیون شیعه داریم که مقلدان مراجع قم و نجف هستند و عده‌ای از آنها نیز در قم درس می‌خوانندtelegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٣, ١٩:۴٧

   

پر مبحث ترین ها