سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظريف: تحريم‌هاي غرب عليه ايران، غيرقانوني و خلاف موازين است

روابط اقتصادي دو کشور نيز بايد به همان سطح برسد؛ ما ظرفيت‌هاي زيادي در بخش اقتصادي داريم و مي‌توانيم از محصولات دو کشور به طور متقابل استفاده کنيم.

وزير خارجه در ديدار با رئيس‌جمهور بلاروس افزود: ايران و بلاروس مي‌توانند روابط تجاري و اقتصادي خود را گسترش دهند. "لوکاشينکو" نيز ضمن محکوم کردن تحريم‌ها عليه ايران، از سفر خود به تهران در آينده نزديک خبر داد.

 الکساندر لوکاشينکو، رئيس‌جمهوري بلاروس پيش از ظهر امروز در ديدار با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان که به مينسک سفر کرده است، با بيان اينکه روابط سياسي دو کشور ايران و بلاروس در سطح بسيار عالي و برجسته‌اي قرار دارد، اظهار داشت: روابط اقتصادي دو کشور نيز بايد به همان سطح برسد؛ ما ظرفيت‌هاي زيادي در بخش اقتصادي داريم و مي‌توانيم از محصولات دو کشور به طور متقابل استفاده کنيم.

وي از سفر خود به تهران در آينده نزديک خبر داد و تصريح کرد: با توجه به اين برنامه، سفر شما (ظريف) در اين تاريخ به بلاروس بسيار اهميت دارد.رئيس‌جمهور بلاروس همچنين تحريم‌هاي اعمال شده عليه ايران را محکوم کرد و آن را ناکارآمد خواند و اظهار داشت: بر اين اساس، توسعه همکاري‌ها ميان کشورهاي دوست ضروري است.

لوکاشينکو با استقبال از سرمايه‌گذاري ايران در بلاروس، تاکيد کرد: بلاروس پايبند به قراردادهاي في ما بين خواهد بود و در همين چارچوب، بسترهاي لازم را براي سرمايه‌گذاران فراهم مي‌کند تا سرمايه‌گذار احساس امنيت کند.رئيس‌جمهور بلاروس خواستار توسعه روابط کشورش با جمهوري اسلامي ايران در تمام زمينه‌هاي موجود شد.

در اين ديدار محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه کشورمان نيز با بيان اينکه فشارها و تحريم‌هاي اعمال شده از سوي برخي کشورهاي غربي عليه ايران غيرقانوني و خلاف موازين بين‌المللي است، اظهار داشت: با وجود اين وضعيت، دو کشور ايران و بلاروس مي‌توانند با اتخاذ راهکارهايي، روابط تجاري و اقتصادي خود را گسترش دهند.در اين ديدار طرفين برخي موضوعات و راهکارهايي را که قرار است در کميسيون مشترک همکاري دو کشور در آينده نزديک در تهران بررسي شود، مورد تبادل نظر و بررسي مقدماتي قرار داده‌اند.


*نسيم

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ٠٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها