سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد در راه ترکیه

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩٣, ١٩:٣١    نسخه چاپی    
محمود احمدی نژاد که یکی از عروس هایش «ترکیه ای» است، اخیرا با شبکه ی TRT ترکیه مصاحبه ای انجام داد که نخستین گفتگوی او پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 محسوب می شود.


خبرنگار «انتخاب» کسب اطلاع کرد که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران پنجشنبه آتی به ترکیه سفر می کند.

براساس این گزارش، احمدی نژاد قرار است برای حضور در سالگرد درگذشت نجم الدین اربکان راهی ترکیه شود.

نجم الدین اربکان نخست وزیر اسبق ترکیه بود که در فوریه سال 2011 درگذشت. رجب طیب اردوغان و عبدالله گل از جمله افرادی هستند که تحت نظر او رشد پیدا کردند.

بنابر اطلاعات رسیده به خبرنگار «انتخاب»، اطرافیان احمدی نژاد سعی دارند که در این سفر، دیدارهایی بین او و مقامات فعلی ترکیه از جمله رجب اردوغان تنظیم کنند.

با این حال، برخی مسئولان ترکیه هنوز پاسخ مثبتی به این درخواست ها نداده اند.

به احترام مردم ترکیه، نمی نشینم

محمود احمدی نژاد که یکی از عروس هایش «ترکیه ای» است، اخیرا با شبکه ی TRT ترکیه مصاحبه ای انجام داد که نخستین گفتگوی او پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 محسوب می شود.

او در این مصاحبه در شرایطی که مصاحبه کننده از رئیس جمهور سابق ایران خواست که بنشیند، با بیان اینکه به خاطر احترام به مردم ترکیه حاضر به نشستن نیست، گفت: ترکیه ملتی بزرگ و بسیار باافتخار، خواهان آزادی و عدالت است و در راه این ارزشها اهل مبارزه و مجادله می‌باشد. ترک‌ها قرن‌ها پرچم‌دار اسلام بودند. معتقدم که ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت بزرگ باید دست به دست یکدیگر بدهند.

محمود احمدی نژاد که از زمان پیروزی حسن روحانی در انتخابات و ترک کاخ ریاست جمهوری، ترجیح می داد سخنی نگوید و حضور برجسته ای در جامعه نداشته باشد، اخیرا تحرکاتی از خود نشان داده است.

وی اخیرا با حضور در چندین همایش و سالگرد به سخنرانی پرداخته و از دولت روحانی انتقاد کرده است.

رئیس جمهور سابق ایران همچنین به تازگی پایگاه اطلاع رسانی خود در فضای مجازی را به تازگی افتتاح کرد و نوید «آغاز بهار» را به طرفداران خود داد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩٣, ١٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها