سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاخ سفید: زمان سرنوشت ساز پرونده هسته ای ایران فرارسیده است

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٣, ٢٣:۴٣    نسخه چاپی    
اوباما معتقد است زمان تعیین کننده برای مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 فرارسیده است.


اوباما معتقد است زمان تعیین کننده برای مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 فرارسیده است.

به گزارش  خبرگزاری رسمی کویت (کونا) از واشنگتن، کاخ سفید تاکید کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا معتقد است که "زمان سرنوشت ساز و تعیین کننده برای مذاکرات هسته ای با ایران فرارسیده و به زودی مشخص خواهد شد دست یابی به توافق امکان پذیر است یا خیر؟"

"جوش ارنست" سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت:" اوباما معتقد است به سود آمریکاست که مانع از بروز مسابقه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه شود. این منطقه به شدت ناآرام است."

کاخ سفید: زمان سرنوشت ساز پرونده هسته ای ایران فرارسیده/ اسرائیل: هر توافقی خطرناک است

وی با اشاره به تاثیر ایران (بر منطقه) به تکرار ادعاهای گذشته علیه تهران پرداخت و مدعی شد: کسب سلاح هسته ای توسط ایران می تواند باعث تحریک کشورهای دیگر شود. علاوه بر این، ایران از تروریسم در همه جهان حمایت می کند! و نیت بد آن در برابر قوی ترین هم پیمان ما در منطقه یعنی اسرائیل نیز وجود دارد."

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد:"دست یابی به توافق هسته ای با ایران، موفقیت مهم و عالی برای امنیت ملی آمریکاست. علاوه بر این برای امنیت قوی ترین هم پیمان ما در منطقه یعنی اسرائیل نیز این اتفاق، عالی است. دست یابی به توافق هسته ای با ایران از میان سایر گزینه ها بهتر است گرچه سخت است."

وی گفت:"دست یابی به توافق هسته ای به پذیرش بخش هایی در ایران بستگی دارد که آیا توافقی را می بپذیرد که به جامعه بین المللی اطمینان بدهد برای کسب سلاح هسته ای تلاش نمی کند؟ در حکومت ایران افرادی وجود دارند که در ارائه چنین تعهدی تردید دارند و این، مانع اصلی است".

کاخ سفید: زمان سرنوشت ساز پرونده هسته ای ایران فرارسیده/ اسرائیل: هر توافقی خطرناک است

وزیر دفاع اسرائیل: هر توافق هسته ای خطرناک است

وزیر دفاع اسرائیل هم با هشدار شدید گفت:" هر توافقی میان ایران و 1+5 خطری برای صلح جهانی و تهدیدکننده امنیت اسرائیل است. هر توافقی هسته ای به میزان زیادی به منافع کشورهای غربی و اسرائیل آسیب می زند و باعث می شود ایران در آستانه دست یابی به بمب اتمی باقی بماند و همچنان به فعالیت های تروریستی ادامه دهد."

موشه یعالون افزود:" تهران عامل اصلی بی ثباتی در خاورمیانه است. برای جلوگیری از توافق هسته ای با ایران، از همه ابزارهای موجود استفاده می کنیم."

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٣, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها