سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر علوم :پرونده بورسیه ها رها نشده است

در کمیته ای که به این منظور تشکیل شده است سه شرط عمده سن، نداشتن اشتغال در دولت و همچنین معدل مورد بررسی قرار می گیرد.

محمد فرهادی روز چهارشنبه به همراه سخنگوی هیات دولت در نشست خبری حاضر شد و در مورد پرونده بورسیه ها افزود: بررسی های جامعی انجام شده است و کمیته ای به این منظور تشکیل شده و افرادی به عنوان ناظر از مجلس و دیگر دستگاه ها بر فعالیت این کمیته نظارت می کنند.

وی ادامه داد: عده ای به فعالیت کمیته اعتراض داشتند که برخی از آن ها رسیدگی و برخی در حال رسیدگی است و تا پایان سال جاری وضعیت این ها نیز مشخص می شود.

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری افزود: تعدادی از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته اند مجاز به ادامه تحصیل شدند و تعدادی از بورسیه ها لغو و همچنین تعدادی نیز قرار شد تبدیل وضعیت شوند تا با هزینه خود تحصیلاتشان را ادامه دهند.

فرهادی اظهار کرد: در کمیته ای که به این منظور تشکیل شده است سه شرط عمده سن، نداشتن اشتغال در دولت و همچنین معدل مورد بررسی قرار می گیرد.

فرهادی در ارتباط با فعالیت موسسات آموزشی آزاد گفت: تا سال 1384 بیش از 80 مجوز برای موسسات آموزشی صادر شده بود که از آن زمان تاکنون 230 مجوز دیگر در این زمینه صادر شده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر این که چرا بودجه های وزارت علوم در همان سال تخصیص پیدا نمی کند، گفت: در سال های 91 و 92 تخصیص ها خوب نبود و مطالباتی در آن سال ها باقی مانده بود اما امسال با تمام مشکلات و مسایلی که وجود داشت تمام بودجه دانشگاه ها تخصیص پیدا کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٢-١٣٩٣, ١٧:۴۵

   

پر مبحث ترین ها