سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان برنامه دارد

حسینی‌بوشهری همچنین با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ‌ ایثار و شهادت، بهره‌گیری از فرهنگ متعالی قرآنی را یکی از اثرگذارترین اقدامات در مسیر فعالیت‌های فرهنگی دانست.


به گزارش ایسنا، معاون جامعه مدرسین گفت: با توجه به حساسیت انتخابات خبرگان رهبری و تاثیرگذاری نهاد خبرگان، جامعه مدرسین برای این موضوع برنامه دارد.

منطقه فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در حاشیه برگزاری نخستین یادواره شهدای سادات استان فارس در جمع خبرنگاران در شیراز،‌ گفت: جامعه مدرسین نسبت به هیچ رویدادی که مربوط به انقلاب اسلامی و سرنوشت نظام اسلامی است، بی‌تفاوت نبوده و نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: خبرگان رهبری یک نهاد تاثیرگذار تداوم روند انقلاب و نظام اسلامی به‌شمار می‌رود، لذا جامعه مدرسین هم لازم می‌داند برای انتخابات این نهاد، برنامه داشته باشد.

حسینی‌بوشهری همچنین با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ‌ ایثار و شهادت، بهره‌گیری از فرهنگ متعالی قرآنی را یکی از اثرگذارترین اقدامات در مسیر فعالیت‌های فرهنگی دانست.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری همچنین تاکید کرد: باید از ذوق هنرمندان ارزشی در مسیر حفظ و ارتقای جایگاه ارزش‌های دینی و اسلامی بهره‌ برد. البته در این مسیر باید تمام ابعاد را در نظر داشت. زیرا هنرهای ارزشی و کار هنری، گاه تاثیری به مراتب بیشتر از بحث‌های شفاهی و سخنرانی دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور همچنین در مورد اختصاص اعتبار برای انجام فعالیت‌های تفسیری در حوزه‌های علمیه گفت: شورای انقلاب فرهنگی اعتباری را برای این موضوع اختصاص داده که بخشی در امور قرآنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخشی از اقدامات و فعالیت‌های قرآنی کشور مربوط به حوزه‌های علمیه است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٣, ٢٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها