سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمخانی: تنها راه دستیابی به توافق هسته ای، لغو تمام تحریم ها است

در مقابل رویکرد همکاری که ایران در حوزه تعامل با مجموعه همسایگان خود دنبال می نماید، برخی قدرت ها مایل به استفاده از ابزار ایجاد تفرقه و شکاف تضنعی برای شکل دادن به اختلافات و زمینه سازی برای حضور خود در منطقه هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تحریم ها را ظالمانه، غیرقانونی و غیرموثر دانست و گفت: تنها راه دستیابی به توافق هسته ای مبتنی بر نفع متقابل و لغو تحریم ها است.
 علی شمخانی در مراسم الحاق ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند در استان گیلان و در محل ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران فرصتی به طرف مقابل در مذاکرات داده است تا بر مبنای منطق و در چارچوب حقوق بین المللی به بحران ساختگی پایان دهد.

امیر دریابان علی شمخانی گفت: دریای خزر دریای صلح ودوستی وامنیت است وجمهوری اسلامی ایران نقشی بی بدیل درتامین امنیت وبه ویژه امنیت انرژی درآن ایفا نموده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود جمهوری اسلامی ایران توانست با بهره گیری از دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس ، تهدیدات شکننده امنیت ملی از ناحیه دریا را با تدوین استراتژی کاملا هوشمندانه وپیگیری واجرای آن به فرصت تولید قدرت وبازدارندگی موثر تبدیل نماید.

وی در ادامه اقداماتی که در حوزه متناسب سازی ، طراحی ، تولید و عملیاتی سازی تجهیزات نوین دریایی وهم چنین ساختار و سازمان یگانهای دریایی جمهوری اسلامی از نزدیک به دو دهه قبل تا امروز انجام شده است را مسیری قابل ادامه وظرفیت افزا دانست.

شمخانی در این مراسم با اشاره به اینکه نظامی گری در خزر جایی ندارد تاکید کرد: نشان دادن اقتدار و ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدهای مشترک به ویژه تروریسم با رویکرد به امنیت دست جمعی وبهره برداری از تمام ظرفیت های نرم وسخت کشور مورد توجه واهتمام است.

نماینده مقام معظم رهبری درشورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: در سایه امنیت دسته جمعی است که شکوفایی اقتصادی کشورهای منطقه با بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل این دریا حاصل خواهد شد.

علی شمخانی خاطر نشان ساخت : در مقابل رویکرد همکاری که ایران در حوزه تعامل با مجموعه همسایگان خود دنبال می نماید، برخی قدرت ها مایل به استفاده از ابزار ایجاد تفرقه و شکاف تضنعی برای شکل دادن به اختلافات و زمینه سازی برای حضور خود در منطقه هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مسیر بهبود ساختار اقتصادی و تقویت بینه اقتصادی ج ا.ا ایران اقتصاد مقاومتی است نه نتایج مذاکرات و در این مسیر همه مسوولین اتفاق نظر دارند.

وی تصریح کرد: تصور نیاز ایران به توافق به هر قمیتی ناشی از خطای محاسباتی طرف مقابل و اشتباه است.

علی شمخانی با تشریح شرایط حساس منطقه برلزوم احترام به درخواست و حقوق قانونی و مشروع ملت ها تاکید کرد و افزود: حرکت های مردمی که به دنبال تحقق مطالبات مردم و به دنبال اصلاح وضعیت است با پیمان های سیاسی و امنیتی خارجی و با استفاده ابزاری از تروریسم قابل سرکوب نیست.

شمخانی با یادآوری خطای محاسباتی برخی کشورها که نتیجه آن در کشورهای سوریه وعراق با ایجاد هزینه های فراوان برای خود و دیگران دیده شده است گفت : هرحرکتی در برابر خواست و اراده مردم محکوم به شکست است.

امیردریابان شمخانی افزود: پیروزی های اخیر دولت و مردم عراق در برابر داعش نتیجه اتکا به توان و روحیه و باور داخلی است و جمهوری اسلامی ایران این موفقیت ها را تبریک می گوید و ازهر اقدامی که به نفع این کشور درمقابله با تروریسم باشد حمایت خواهد کرد.

شمخانی درآئین الحاق ناوشکن دماوند با تقدیر از زحمات دانشمندان سخت کوش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که این طرح عظیم را با موفقیت به سرانجام رساند ند یادآور شد، هر اقدامی با تلاش مضاعف و جهادی درمسیر پیشرفت واقتدار کشور صورت گیرد. مورد تقدیر وموجب افزایش امید وتقویت روحیه خود باوری در مردم خواهد بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٣, ١٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها