سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جریمه شرکت خدمات نفتی بابت نقض تحریم‌ ایران

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩۴, ١٢:٢٧    نسخه چاپی    
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که شعبه‌ای از هلدینگ میادین نفتی شلومبرجر، بزرگترین شرکت خدمات نفتی در جهان، به علت نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سودان باید 237.2 میلیون دلار جریمه بپردازد.

 

به گزارش فارس، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که شعبه‌ای از هلدینگ میادین نفتی شلومبرجر، بزرگترین شرکت خدمات نفتی در جهان، به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سودان متهم شده است و باید 237.2 میلیون دلار جریمه بپردازد.

به گزارش رویترز، همچنین این شرکت احداث‌کننده چاه‌های نفت با 3 سال بررسی‌های حقوقی موافقت کرده است که در این مدت تمام فعالیت‌ها در ایران و سوریه را متوقف خواهد کرد و به منظور بازبینی در سیاست‌های خود و مطابقت آنها با تحریم‌ها، یک مشاور مستقل به کار خواهد گرفت.

رونالد سی مانچن، دادستان آمریکا در این‌باره گفت، سال‌هاست که این شرکت خارجی به روش‌های گوناگون، از زمین‌های نیشکر در تگزاس، مبادلات تجاری با ایران و سودان را تسهیل کرده است.

وی توضیح داد، اعلام این جریمه، پیام واضحی به تمام شرکت‌های بین‌المللی حاضر در آمریکا مخابره خواهد کرد که چه کارمندان شما آمریکایی هستند یا خارجی، زمانیکه زمانی‌که در این کشور حضور دارید، باید به قوانین ما پایبند بمانید یا اینکه مسئول خواهید بود.

شلومبرجر در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به طور داوطلبانه فعالیت میادین نفتی در ایران را از نیمه دوم سال 2013 رها کرده است.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩۴, ١٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها