سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو هیات رئیسه مجلس: دولت قبل بخشنامه کاهش ارتباط دولت و مجلس صادر می‌کرد

وی با اشاره به اینکه سال ۹۳ نسبت به سال‌های قبل شاهد تعامل بهتری بود، افزود: در دولت یازدهم تعامل بهتر و بیشتری را بین مجلس و دولت شاهد بودیم که به هیچ عنوان چنین چیزی را در دولت قبل نمی‌دیدیم.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت که در دولت دهم بخشنامه‌هایی مبنی بر هر چه کمتر شدن ارتباط بین دولتی‌ها و مجلسی‌ها صادر می‌شد، خوشبختانه در این دولت چنین مواردی شاهد نبودیم.

 

بهروز نعمتی در گفت‌و‌گو با ایلنا، در مورد تعامل دو قوه مقننه و مجریه در سالی که گذشت گفت: تعامل دولت و مجلس در سال ۹۳ بسیار خوب بود و جلسات متعدد و خوبی را با دوستان دولت داشتیم. همچنین جلساتی که در کارگروه‌های مختلف و شوراهای گوناگون وجود داشت که همکاری خوب دولت و مجلس را نشان می‌داد.

نماینده اسد آباد ادامه داد: با توجه به همه شرایطی که در کشور وجود دارد، بهترین تعامل را در سالی که گذشت داشتیم. شاید در بعضی موارد بعضا دغدغه‌ها و مشکلاتی وجود داشته باشد، که فکر می‌کنم با همفکری بیشتر قابل حل است. به ویژه اتفاقاتی که در بحث استیضاح‌ها بوجود آمد، شاید یکی از مواردی باشد که جز اختلافات دولت و مجلس به شمار می‌رود، اما این موضوع هم خاصیت و ذات مجلس است و نباید آن را به دید اختلاف ببینیم.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۳ نسبت به سال‌های قبل شاهد تعامل بهتری بود، افزود: در دولت یازدهم تعامل بهتر و بیشتری را بین مجلس و دولت شاهد بودیم که به هیچ عنوان چنین چیزی را در دولت قبل نمی‌دیدیم.

این نماینده مجلس اذعان داشت: در دولت دهم حتی بخشنامه‌هایی صادر می‌شد که دولتی‌ها حق ندارند با مجلسی‌ها در ارتباط باشند؛ چیزی که ما در دولت کنونی شاهد آن نبودیم.

نعمتی با بیان اینکه شعار سال ۹۳ عملی نشد و شاید بتوان گفت در هیچ سالی شعارهای آن سال تحقق پیدا نکرده، اظهار داشت: من از جمله گله‌مندانی هستم که فکر می‌کنم هیچ سالی آن طور که باید و شاید شعار مختص آن سال به کار گرفته نشد، با آنکه این مسئله یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری است که همواره می‌خواهند تا رفع شود.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۰ بحث نگرانی در مورد نفت را مطرح کردند و وابستگی به آن را یک آسیب جدی دانستند، اما هیچ کدام از دولتی‌ها و مجلسی‌ها توجه چندانی به این موضوع نداشتند و مهم‌تر اینکه ما این بحث را در حد چند کنفرانس و بنر در سطح کشور و استان‌ها محدود کردیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۴, ١٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها