سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امامان جمعه کشور: مذاکرات هسته‌ای به نفع ملت ایران رقم خورد

آمریکایی که حاضر نبود ایران حتی یک دستگاه سانتریفیوژ داشته باشد، حال حقوق هسته‌ای ملت ایران را به رسمیت شناخته و حاضر شده قبول کند که ما پنج هزار سانتریفیوژ داشته باشیم/ در مذاکرات اخیر هسته‏ای دنیا به عظمت و حقانیت ایران پی برد.

خطیبان جمعه کشور در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی نماز جمعه، عملکرد مذاکره کنندگان هسته‌ای ایران را در لوزان سوییس ستودند و گفتند: حاصل این عملکرد به رسمیت شناخته شدن حق هسته‌ای مردم و به نفع ملت ایران بوده است.

این خطیبان همچنین نقش مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات به نفع ملت ایران را یادآور شدند و آن را تعیین کننده دانستند.

مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه موسوم به پنج به علاوه یک، شامگاه سیزدهم فروردین 94 به امضای بیانیه‌ای در شهر لوزان سوییس منجر شد که مهم ترین بخش آن لغو تمام قطعنامه‌های سازمان ملل است که در آن‌ها تحریم‌ها به ایران تحمیل شده بود.

خلاصه خطبه‌های برخی از نمازهای جمعه شهرستان‌ها

امام جمعه مشهد گفت: تلاش و مقاومت تیم مذاکره کننده ایران قابل تقدیر است و از عزیزانی که تعطیلات نوروزی خود را در یک کار پرخوف و پرزحمت و در برابر دشمن در عرصه مذاکرات گذراندند قدردانی می‌کنم.

آیت‌ا... سید احمد علم الهدی افزود: دشمن در جریان مذاکرات هسته‌ای اخیر تلاش بسیار کرد که در یک سنگر سیاسی ما را شکست دهد اما مقاومت تیم مذاکره کننده ایران باعث شد آنان بیانیه مطبوعاتی صادر کنند. با وجود صدور این بیانیه وزیر دفاع آمریکا تهدید می‌کند و با خشونت با این موضوع برخورد می‌کند که این امر نشان دادن چنگ و دندان دشمنی آنان است.

امام جمعه موقت قم ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فداکاری‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران به خوبی به همه جهانیان نشان داد، برنامه‌هایش کاملا منطقی و اخلاقی است.

آیت‌ا... سید‌هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: بیانیه مشترک صادر شده بر اساس گفته وزیر امور خارجه الزام آور نیست، اما تیم مذاکره کننده هسته‌ای در توافق نامه جامع که بر اساس راه حل‌های پیش بینی شده طی سه ماه آینده تدوین می‌شود باید نکاتی را مدنظر قرار دهد.

نمانیده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به صدور بیانیه لوزان گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای به نفع ملت ایران و قاطعانه در این مذاکرات پیش رفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی افزود: از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ویژه وزیر خارجه به خاطر تلاش‌های این مدت قدردانی می‌کنیم.

وی با اشاره به مدیریت رهبری در مذاکرات هسته‌ای اضافه کرد: مدیریت خوب رهبر معظم انقلاب جلو شیطنت و زیاده خواهی‌های طرف مقابل را در مذاکرات هسته‌ای گرفت.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: عملکرد تیم جمهوری اسلامی در مذاکرات لوزان سوییس قابل ستایش فراوان است.

حجت‌الاسلام سیدغلامرضا‌هاشمی افزود: نمایندگان ایران در مذاکرات هسته‌ای در فضایی بسیار فشرده و نفس گیر در مقابل چندین دیپلمات کارکشته 6 قدرت بزرگ جهان با سماجت از حقوق ملت ایران دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تجلیل از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: هیات مذاکره کننده با قاطعیت و درایت تمام از منافع ملی کشور دفاع کردند و این تلاش شایسته تقدیر است.

آیت‌ا... سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: تفاهم حاصل شده بین ایران و 1+5 در لوزان، نکات مثبت بزرگی دارد که از جمله آن رسمیت و مشروعیت پیدا کردن فعالیت هسته‌ای ایران و برداشته شدن تحریم‌ها است.

نماینده ولی‏‏فقیه در گلستان و امام ‏جمعه گرگان گفت: در مذاکرات اخیر هسته‏ای دنیا به عظمت و حقانیت ایران پی برد.

آیت‏ا... سیدکاظم نورمفیدی با اشاره به بیانیه پایانی مذاکرات ایران و قدرت‏های جهانی و تقدیر از تلاش‏های تیم مذاکره‏کننده هسته‏ای کشورمان افزود: لحاظ شدن حق هسته‏ای ایران توسط قدرت‏های جهانی، مرهون پشتیبانی مقام معظم رهبری و طرح ایده نرمش قهرمانانه از سوی ایشان، ایستادگی و صلابت مردم ایران در برابر تحریم‏های ظالمانه و تدبیر دولت تدبیر و امید بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: سرانجام 36 سال پایداری ملت ایران در برابر زورگویی و زیاده خواهی‌های استکبار بهره داد و در پیشگاه همه ملت‌های جهان، سپیدی منطق ایران بر ظلمت زورگویی ظالمانه استکبار پیروز شد.

آیت‌ا... زین العابدین قربانی افزود: آمریکایی که حاضر نبود ایران حتی یک دستگاه سانتریفیوژ داشته باشد، حال حقوق هسته‌ای ملت ایران را به رسمیت شناخته و حاضر شده قبول کند که ما پنج هزار سانتریفیوژ داشته باشیم.

امام جمعه موقت سنندج گفت: دسیابی به توافق هسته‌ای پیروزی بزرگی برای ایران اسلامی و دیپلماسی کشورمان بود و صلح طلبی ما را نشان داد.

ماموستا سید احسن حسینی افزود: امیدوارم تفاهم صورت گرفته تبدیل به توافق نهایی شود و مشکلات در این زمینه برای همیشه حل شود.

وی اظهار کرد: ایران با دستیابی به این توافق نشان داد که همیشه با منطق به پیروزی می‌رسد و در این راه تسلیم زور نمی‌شود.

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: در مذاکرات هسته ای، پشتوانه تیم مذاکره کننده ایران رهبرمعظم انقلاب و ملت بودند.

حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا افزود: دور جدید مذاکرات به واسطه پشتوانه عظیم ملت و رهبری نظام انجام شد و تیم مذاکره کننده از پشتوانه درونی بهره مند بود.

خطیب جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه بیانیه صادر شده سه ماه آینده به مطالبه بین‌المللی تبدیل می‌شود گفت: زحمات تیم مذاکره کننده و گفت‌و‌گوهای یک جانبه وچندجانبه آنها قابل تقدیر است چراکه در این مدت در یک جنگ نرم نفس گیر فعالیت می‌کردند.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: ایستادگی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در برابر کشورهای عضو گروه 1+5 تحسین برانگیز بود و از نتایج همدلی و همزبانی دولت و ملت است.

حجت‌الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم افزود: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با تمام قدرت و توان در برابر زیاده خواهی غربی‌ها ایستاد و حقوق مسلم هسته‌ای کشور و ملت ایران را پیگیری و از آن دفاع کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه شهرهمدان گفت: تیم مذاکره کننده پس از یک سال و نیم تلاش و استقامت پیروز شد و تلاش‌های این تیم قابل تقدیر است.

آیت‌ا... غیاث الدین طه محمدی افزود: گروه 1+5 تسلیم خواسته نظام جمهوری اسلامی شدند و غنی سازی ایران را به رسمیت شناختند.

وی با بیان اینکه گروه 1+5 باید تحریم‌ها را لغو کنند و خواسته‌های ایران را قبول داشته باشند گفت: اگر اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه نظامی و دفاعی نبود دشمنان هیچگاه از موضع شیطانی خود کوتاه نمی‌آمدند.

وی رهبری‌های پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب را در رسیدن به این موفقیت‌ها بسیار موثر دانست و افزود: هیات مذاکره کننده ایران در این مذاکرات بسیار خوب عمل کردند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: تیم مذاکره کننده ایران،کار سختی در برابر وزرای خارجی 6کشور مدعی داشت.

حجت‌الاسلام محمد علی نکونام افزود: با توجه به طولانی شدن مذاکرات باید به تیم ایرانی خسته نباشید گفت چرا که کار سختی در برابر 6 کشور مدعی در این مذاکرات داشت و در این زمینه چانه زدن، کار آسانی نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه به تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران خسته نباشید می‌گوییم گفت: ایستادگی و اقتدار تیم مذاکره کننده کشورمان در مقابل 6 قدرت جهان قابل تقدیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: مذاکره با قدرت‌های جهان کار بسیار سخت و رسالت سنگینی بود اما تیم مذاکره کننده ایرانی با اقتدار تمام در برابر طرف غربی ایستادند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠١-١٣٩۴, ١۶:۵۶

   

پر مبحث ترین ها