سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاردار عربستان به وزارت خارجه احضار شد

به دنبال حملات هوایی روز جاری به اهداف نزدیک به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا، کاردار عربستان سعودی در تهران بعد از ظهر امروز به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت رسمی اعتراض کشورمان به وی تسلیم شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که کاردار عربستان در تهران به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت رسمی اعتراض ایران به وی تسلیم شده است.
 
«مرضیه افخم» در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال حملات هوایی روز جاری به اهداف نزدیک به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا، کاردار عربستان سعودی در تهران بعد از ظهر امروز به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت رسمی اعتراض کشورمان به وی تسلیم شده است.

افخم با اشاره به اینکه کاردار از سوی رییس اداره خلیج فارس احضار شده است، گفت: مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به کاردار ابلاغ شد و خواستار توضیح روشن دولت عربستان سعودی در این باره هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه مسوولیت مستقیم و بین المللی عربستان و کشورهای مشارکت کننده در حملات هوایی در زمینه هرگونه خسارت احتمالی و لزوم تضمین سلامت و امنیت دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در یمن را مورد تاکید قرار داد.

حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه نیز امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به کاردار عربستان در تهران گوشزد شد که مسوولیت امنیت دیپلمات ها و مکان های دیپلماتیک در یمن بر عهده عربستانی ها می باشد.

وی افزود : متاسفانه راکت یا موشکی به چند متری سفارت ایران در صنعا اصابت کرده و شیشه های سفارتخانه شکسته شده است اما خوشبختانه سفیر و کادر دیپلماتیک ما صدمه ندیده اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٠۵

   

پر مبحث ترین ها