سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه220 نماینده مجلس درباره مذاکرات هسته ای

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٠٣    نسخه چاپی    
ضرغام صادقی عضو هیات رییسه پیش از پایان جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی این بیانیه را که به امضای 220 نفر از نمایندگان رسیده است، قرائت کرد.

تهران - ایرنا- 220 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن اعلام حمایت قاطعانه و بی دریغ از رهنمودهای راهگشای رهبرمعظم انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای لوزان از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران خواستند تا راهنمایی ها و بایدها و نبایدهای ایشان را مبنای مذاکرات قرار دهند.
 
ضرغام صادقی عضو هیات رییسه پیش از پایان جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی این بیانیه را که به امضای 220 نفر از نمایندگان رسیده است، قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر درایت و فرزانگی خود را به رخ خود کشاندند و نشان دادند که تنها ولایت است می تواند از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و پیشرفت های علمی مردم ایران در حاکمیت جهانی مستکبران حسود دفاع کند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بیانیه حمایت قاطعانه و بی دریغ خود را از رهنمودهای راهگشای رهبری در مورد مذاکرات هسته ای لوزان اعلام و ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده هسته ای از آنان خواستند تا راهنمایی های ایشان و بایدها و نبایدهای رهبری را مبنای مذاکرات قرار دهند تا انشاءالله در دنیا و قیامت در مقابل مردم و خانواده های معظم شهدا خصوصاً شهدای هسته ای، نسل انقلابی و نسل های آینده و در مقابل خداوند بزرگ و ائمه اطهار(ع) سربلند و پیروز باشند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت و تیم مذاکره کننده را به نکات ذیل که الهام گرفته از فرمایشات حکمت آمیز رهبر معظم انقلاب است، یادآور می شویم:

- در توافق نهایی هیچ گونه توافقی که نظارت خاص و فراتر از ان پی تی بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شود، پذیرفته نشود. همچنین نظارتی که امنیت دانشمندان هسته ای را به خطر می اندازد مورد توافق قرار نگیرد.

- تحقیق و توسعه در تکنولوژی، غنی سازی و علوم هسته ای نباید مشمول هیچ محدودیتی شود.

- نظارت نباید شامل مراکز و صنایع نظامی و اماکنی که موجب شکستن غرور ملی و تحقیر ملت ایران می گردد بشود. همان گونه که جمهوری اسلامی ایران بارها پایبندی خود را به قراردادهای بین المللی اثبات کرده و برعکس طرف مقابل غیرقابل اعتماد بودن خود را به اثبات رسانده بنابراین تحریم ها باید در اولین گام به صورت همه جانبه و یکباره لغو شود.

- دولت منتقدان را دوستان نظام اسلامی دانسته و با آنان مشورت کند و مردم را محرم خود بداند.

- دستاوردهای هسته ای ایران جزوی از نیازهای تفکیک ناپذیر پیشرفت علمی کشور است. بنابراین هیچ کس حق ندارد برای توجیه اقدام خود این دستاوردهای عظیم را کوچک بشمارد.

- موضوع مذاکرات تنها برنامه هسته ای ایران است. تیم مذاکره کننده دقت کند که مسائل بین المللی و منطقه ای و دفاع از مظلومان جهان که جزئی از ماهیت انقلاب اسلامی است مورد مذاکره قرار نگیرد.

- مسوولین بایستی در نگارش توافق نهایی راه هرگونه تفسیر، سوء استفاده و انحراف را مسدود کنند.

- تیم مذاکره کننده با تکیه بر قدرت لایزال الهی قدرتمندانه با طرف های مقابل به مذاکره بپردازد که پیروزی نزدیک است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٠٣

   

پر مبحث ترین ها