سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درباره ارسال سلاح به یمن

اوباما: به ایران "هشدار مستقیم" دادیم

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:۵٣    نسخه چاپی    
اوباما گفت که آمریکا به ایران درباره ارسال سلاح به یمن هشدار داده است.

 

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه گفت که دولت آمریکا پیام های مستقیم را به ایران ارسال کرده و به این کشور درباره ارسال سلاح به یمن که می تواند در تهدید دریانوردی در منطقه مورد استفاده قرار گیرد هشدار داده است.

وزارت دفاع آمیرکا (پنتاگون) هم در روز سه شنبه اعلام کرد که وجود کاروان بزرگی از کشتی های باری ایرانی در غرب اقیانوس هند یکی از عوامل تصمیم گیری آمریکا برای استقرار کشتی های جنگی بیشتر در ساحل یمن  بود اما دلیل اصلی نبود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گزارش های منتشر شده درباره اینکه هدف از اعزام ناوهواپیمابر این کشور به آب های یمن برای مقابله با کشتی های ایرانی است را تکذیب کرد.

شرح رویترز برای عکس: ناوهواپیمابر تئودور روزولت در روز سه شنبه، این عکس متعلق به رویترز است و استفاده از آن تنها برای فعالیت رسانه ای مجاز است و فروش آن برای فعالیت های تبلیغاتی یا بازاریابی ممنوع است.

اوباما: درباره ارسال سلاح به یمن به ایران هشدار دادیم

رسانه های آمریکایی مدعی شده بودند این کشتی های ایرانی حامل محموله های سلاح برای انتقال به گروه حوثی ها در یمن هستند.

اوباما در مصاحبه تلویزیونی با شبکه آمریکایی "ام اس ان بی سی" گفت که واشنگتن در این زمینه به شدت با ایران صریح بود.
وی افزود: هم اکنون کشتی هایشان (ایران) در آب های بین المللی هستند. دلیلی برای باقی نگه داشتن برخی از کشتی هایمان در منطقه خلیج فارس وجود دارد و آن دلیل، کسب اطمینان از حفاظت از آزادی دریانوردی است.

وی افزود: آنچه که به آنها (ایران) گفتیم این بود اگر به گروه های داخل یمن اسلحه تحویل بدهید این اقدام تهدید کننده دریانوردی و یک مشکل است. ما برای ایرانی ها پیام های مبهم ارسال نمی کنیم. در این زمینه پیام های خیلی شفاف ارسال می کنیم.

رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات این کشور که نخواستند نامشان فاش شود مدعی هستند کاروان کشتی های ایرانی شامل 9 فروند کشتی است و حامل سلاح هستند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد: آمریکا نمی داند کشتی های باری ایرانی چه چیزی حمل می کنند.
او همچنین از اظهارنظر درباره اینکه اگر کشتی های ایرانی وارد آب های یمن شوند کشتی های آمریکایی چه خواهند کرد توضیحی ارائه نکرد و تنها گفت: چیزی نمی گویم.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در قطعنامه اخیر خود تحت فصل هفتم، تحریم ارسال سلاح علیه حوثی ها اعمال کرد.
نیروی دریایی ارتش عربستان سعودی با کمک شناورهای جنگی مصر نیز آب های یمن را به محاصره خود درآورده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩۴, ١٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها