سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسد: اردوغان خون‌ریز راه سلف خود را پیش گرفته است

رئیس جمهوری سوریه با اشاره به حمایت‌های ترکیه از گروه‌های تروریست سوری تاکید کرد که اردوغان همان راه سلف خود در زمان عثمانی را در پیش گرفته و خون ملت سوریه را می‌ریزد.

رئیس جمهوری سوریه با اشاره به حمایت‌های ترکیه از گروه‌های تروریست سوری تاکید کرد که اردوغان همان راه سلف خود در زمان عثمانی را در پیش گرفته و خون ملت سوریه را می‌ریزد.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه امروز (چهارشنبه) هنگام بازدید از مدارس دختران و پسران شهدای ارتش سوریه با اشاره به درگیری‌های استان ادلب و افتادن برخی مناطق این استان به دست النصره گفت: حدود یک قرن پیش از این بازداشت‌هایی در حق سوری‌ها از سوی عثمانی‌ها صورت می‌گرفت و امروز کشتارهای دسته‌جمعی که 100 سال قبل صورت گرفته بود، تکرار شده است و تنها ابزارها و نام‌ها تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که دست به اعدام سوری‌ها در گذشته می‌زد، جمال پاشای خون‌ریز (فرمانده نظامی عثمانی‌ها بر سوریه در 1915) بود و کسی که دست به این کشتارها در حال حاضر می‌زند، رجب طیب اردوغان خون‌ریز است.

وی افزود: من خواستم امروز با دختران و پسران شهدا باشم چرا که احساس خوشبختی بسیاری می‌کنم هربار که آنها را می‌بینیم. این مناسبت بسیار ارزشمند است، چرا که مفاهیم نمادین و واقعی بسیاری به همراه دارد.

اسد گفت: کسانی که بیشترین پیام شهادت را به همراه دارد، افرادی از خانواده‌ هر شهیدی هستند. به خاطر پیروزی باید به پیام و آرمان ایمان داشته باشیم. ما وارد جنگ و نه یک درگیری شده‌ایم و جنگ مجموعه‌ای از درگیری‌های بسیار است و باید به ارتش روحیه بدهیم.

رئیس جمهوری سوریه افزود: ملی گرایی باید همراه با شجاعت باشد و ما باید میان حکیمانه عمل کردن و ترسو بودن تفاوت قائل شویم.
منبع: خبرگزاری ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۴, ٠٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها