سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولین واکنش مجلس به مصوبه سنای آمریکا

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به مصوبه سنای آمریکا برای نظارت بر توافق هسته‌ای، گفت که اگر آمریکایی‌ها به خواسته ایران مبنی بر لغو تحریم‌ها هم‌زمان با انجام توافق عمل نکنند مجلس شورای اسلامی طرح الزام دولت به تداوم کلیه فعالیت‌های هسته‌ای را به جریان خواهد انداخت.

 

علاء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ درباره مصوبه سنای آمریکا برای نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران اظهار کرد: من فکر می‌کنم امر بر آمریکایی‌ها مشتبه شده زیرا آن‌ها فکر می‌کنند مجموعه توافقی که قرار است صورت بگیرد با آمریکاست.

وی افزود: اگرچه آمریکایی‌ها در همه مسائل منطقه در یک توهم به سر می‌برند و بر اساس آن عمل می‌کنند اما در رابطه با مساله هسته‌ای باید بدانند که طرف مقابل ما مجموعه 1+5 است و ما خارج ازاین روال عمل نمی‌کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکید جمهوری اسلامی ایران برای لغو کلیه تحریم‌ها هم‌زمان با انجام توافق هسته‌ای اظهار کرد: اگر این خواست جمهوری اسلامی ایران محقق نشود اساسا توافقی صورت نخواهد گرفت بنابراین اگر آمریکایی‌ها بخواهند ساز جداگانه‌ای بزنند خودشان را در جامعه جهانی منزوی کرده‌اند، ضمن این که این مساله به هیچ وجه مورد قبول جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها بخواهند برخلاف خواست جمهوری اسلامی مبنی بر لغو کلیه تحریم‌ها هم‌زمان با توافق نهایی عمل کنند جمهوری اسلامی ایران هم توافق را نمی‌پذیرد و مجلس شورای اسلامی نیز بر اساس طرحی که پیش از این فوریتش به تصویب رسیده این تکلیف را برای دولت ایجاد خواهد کرد که کلیه فعالیت‌های قبلی خود را ادامه دهد و عملا در چنین شرایطی توافق ژنو نیز کان لم یکن خواهد شد.

بروجردی در پایان اظهار کرد: مجلس نسبت به این موضوع حساس است و شرایط را رصد می‌کند و در صورت نیاز به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩۴, ١٠:٠٨

   

پر مبحث ترین ها