سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمي رفسنجاني: تندروها با اشاعه دروغ هاي احساسي فریب کاری میکنند

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩۴, ٢١:۵٩    نسخه چاپی    
کار بسيار عاقلانه اي بود که دو طرف تمام حرف هاي خود را در ميز مذاکرات گفتند.


- رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار کرد: کار بسيار عاقلانه اي بود که دو طرف تمام حرف هاي خود را در ميز مذاکرات گفتند و حالا عقلاي سياسي در جوامع طرفين مذاکره بايد دقت کنند که مبادا تندروها تريبون به دست بگيرند و با اشاعه دروغ هاي احساسي، مردم را فريب دهند.
به دنبال پخش مطالب مختلف در خصوص مذارکرات هسته اي و عکس العمل هاشمي رفسنجاني، پايگاه اطلاع رساني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با باز نشر سخنان وي در ديدار نوروزي اش با وزير امور خارجه، جواب مخالفان خود را داده است.
وي در اين ديدار ضمن تمجيد از روش مذاکرات هسته اي تاکيد کرد: کار بسيار عاقلانه اي بود که دو طرف تمام حرف هاي خود را در ميز مذاکرات گفتند.
وي در ديدار نوروزي خود با وزير امور خارجه گفته بود: بيانيه لوزان سوئيس ابتداي يک کار بزرگ براي جهان تشنه آرامش است و دو طرف اين ماجرا بايد از شعارهاي تحريک آميز دوري کنند تا مبادا تندروها بهانه اي بدست آورند و دوباره شرايط را براي ايران و کشورهاي ۱+۵ مشکل کنند.
هاشمي رفسنجاني بيان کرد: در اين مذاکرات، دنيا استفاده صلح آميز از تکنولوژي هسته اي در کشاورزي، سوخت، بهداشت و مصارف غيرنظامي ديگر را حق قانوني و مسلم ايران دانست که اين نتيجه صبر و مقاومت مردم و اقدام شجاعانه مسوولان اجرايي است.
رويس مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار کرد: هرچند تا حصول به نتيجه نهايي و اجراي عملي بيانيه بايد دوره حساس سه ماه آينده را با هوشياري طي کنيم ولي تاکنون تاريخ ايران يکي از پيچيده ترين و فني ترين مذاکرات بين المللي را که مي توانست گردنه خطرناک براي نظام باشد، پشت سر گذاشته و اميدواريم نتيجه نهايي آن، تعامل سازنده ايران با کشورهاي جهان در جهت تقويت رفاه عمومي باشد.
وي اظهار کرد: ظالمانه ترين تحريم ها را که در دنيا بي نظير است، عليه ايران تصويب کردند که جز عقب نشيني و اجبار به نشستن در پاي ميز مذاکره حاصل ديگري براي آنان نداشت. لغوهمه تحريم ها؛ به خصوص تحريم هاي شوراي امنيت عليه ايران گامي تاريخي در نظام جمهوري اسلامي است.
عضو مجلس خبرگان رهبري بيان کرد: کار بسيار عاقلانه اي بود که دو طرف تمام حرف هاي خود را در ميز مذاکرات گفتند و حالا عقلاي سياسي در جوامع طرفين مذاکره بايد دقت کنند که مبادا تندروها تريبون به دست بگيرند و با اشاعه دروغ هاي احساسي، مردم را فريب دهند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩۴, ٢١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها