سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله‌هاشمی:

مردم به فریبکاری ظاهرالصلاح‌ها توجه نمی‌کنند

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:٢٨    نسخه چاپی    
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به بعضی از گلایه های رزمندگان نسبت به برخی مسائل و میدان داری جبهه ندیده ها، گفت: نگران نباشید و مطمئن باشید مردم هوشیار و بیدار ایران دیگر به فریبکاری های ظاهرالصلاح ها که توخالی باشند، توجهی نمی کنند.


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به بعضی از گلایه های رزمندگان نسبت به برخی مسائل و میدان داری جبهه ندیده ها، گفت: نگران نباشید و مطمئن باشید مردم هوشیار و بیدار ایران دیگر به فریبکاری های ظاهرالصلاح ها که توخالی باشند، توجهی نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در دیدار جمعی از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده های شهدا، هشت سال دفاع مقدس را قطعه ای بی نظیر و ارزشمند در تاریخ ایران خواند.

وی ادامه داد: همه دشمنان ایران و انقلاب در زمانی که نیروهای مسلح ما در شرایط روحی و تجهیزات مناسب نبودند، با تحریک حزب بعث، جنگ را بر مردم ما تحمیل کردند و فکر می کردند ایران اسلامی را منزوی و انقلاب را منهزم می کنند، اما آنچه بدست آمد، یک افتخار تاریخی است.

جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده سال های جنگ، با تبریک اعیاد شعبانیه به شیعیان و به ویژه پاسداران و جانبازان گفت: جوانان ایران اسلامی با تأسی به فرهنگ عاشورا که این روزها منتسب به بزرگان آن است، روزهای جاودانی خلق کرده اند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رنج انسان ها در زندگی را برای رسیدن به سعادت با اشاره به آیات مکرر قرآن شیرین دانست و گفت: کسی که به عدل الهی باوری برخواسته از ایمان دارد، می داند رنج های آنان هم در بارگاه خداوند اجر دارد.

وی حق را جاودان توصیف کرد و با بیان بعضی از مشکلاتی که دستاوردهای جنگ را برای بعضی ها تلخ کرد، گفت: اولین و عمیق ترین تلخی رزمندگان، جانبازان و آزادگان جدایی و فراق از دوستان شهید است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری خاطراتی از فضای جبهه و پشت جبهه در هشت سال دفاع مقدس، گفت: همراهی زنان و همدلی مردم، ترکیب سه عنصر شرق، غرب و ارتجاع را برای کمک های همه جانبه به صدام به هم ریخت و نتیجه آن مرارت ها، پیروزی های سیاسی به عنوان مکمل پیروزی های نظامی بود.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با تشریح اوضاع ایران در مراحل مختلف، به شکل ویژه به عملیات بیت المقدس اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر مکمل چند عملیات قبل از آن بود که دشمنان را از قطعه ای عزیز در خاک ایران بیرون کردند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اوضاع ایران و عراق در مقطع فتح خرمشهر، به مسائل پس از آن، مخصوصاً اختلافات عملیاتی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در جلسات شورای عالی دفاع در این خصوص بحث می کردیم و وقتی این مسائل خدمت حضرت امام(ره) گزارش شد، مرا که یک طلبه بودم، به عنوان فرمانده برگزید.

وی با توصیف اوضاع ارتش و سپاه در آن شرایط و جانفشانی های نیروهای بسیج، گفت: وقتی پیروزی سیاسی ایران در سازمان ملل ثبت شد، انحلال ارتش بعث آغاز و در حمله به کویت تسریع شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، زندگی خفت بار صدام در گور مرگ و اعدامش، انحلال ارتش بعث و اعدام فرمانده های آن و اوضاع زشت و زننده منافقین به عنوان ستون پنجم در جنگ را نشانه هایی از تحقق وعده های نصرت دانست و گفت: اشغالگران نظامی کشورها، از فتح دل ها چیزی نمی دانند.

هاشمی رفسنجانی جایگاه مردم ایران در کشورهای منطقه را یکی از مصادیق برجسته پیروزی واقعی ایران در جنگ دانست و گفت: دوست و دشمن اعتراف می کنند که ایرانیان پیروز جنگ هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مردم مظلومیت اهل بیت(ع) در مدینه و کوفه را سرمشق شیعیان دانست و گفت: ناراحت نباشید و به رحمت خداوند امیدوار باشید.

در آغاز این دیدار شش نفر از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده های شهدا به بیان دیدگاه های خویش پرداختند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها