سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خاتمی تأکید کرد:

مکتب اسلام باعث تداوم انقلاب شد نه مکتب ایرانی

به فضل خدا آن چیزی که باعث پیش برد انقلاب شد مکتب اسلام بود نه مکتب ایرانی.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مکتب اسلامی را از عوامل تداوم انقلاب اسلامی در ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه جمعه در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی‌(ره) که از سوی دفتر مقام معظم رهبری در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: به فضل خدا آن چیزی که باعث پیش برد انقلاب شد مکتب اسلام بود نه مکتب ایرانی.

مطرح کردن ملی گرایی در راستای ایجاد تفرقه در بین مردم است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان همواره ملی گرایی را برای ایجاد تفرقه مطرح کردند، افزود: در طول انقلاب مردم متدین همواره در خط دفاع از اسلام بودند و ایران اسلامی و انقلاب ماندگاری خود را مدیون اسلام می‌داند و تداوم انقلاب نیز از همین رهگذر است.

وی در ادامه رضایت مردم را از دیگر عوامل تداوم انقلاب برشمرد و ابراز داشت: سرمایه هر نظامی مردم آن کشور است که اگر مردم با نظام باشند آن نظام تداوم می‌یابد و مردم ما نیز از نظام ستم شاهی جدا و به صحنه آمدند و تا کنون نیز همراه نظام هستند.

اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها اشک مردم را در نیاورد

خاتمی با بیان اینکه ما همراه مقام معظم رهبری از طرح هدفمند کردن یارانه‌ها حمایت می‌کنیم افزود: اگر این طرح درست در کشور اجرا شود خدمت به کشور است و نباید به گونه‌ای عمل شود که اشک مردم درآید و قبوض برق و آب و گاز به گونه‌ای باشد که بیش از حد مجاز قانون باشد.

وی اضافه کرد: مردم در همه صحنه‌های نظام همراه بودند و فضل خداوند نیز هیچ‌گاه نظام را تنها نخواهند گذاشت.

انتقاد مردم از مسئولین انتقاد از نظام نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: مردم گرچه به برخی از سیاسیون انتقاد دارند و حق هم دارند که این نشانه بصیرت مردم است و اشکال به یک مسئول اشکال به نظام نیست.

خاتمی با بیان اینکه وحدت مردم انقلاب را بوجود آورد و هم تداوم بخش آن است افزود: همه جریانات معاند نظام و جریانات انحرافی لبه تیز هجمه آنها ایجاد تفرقه بین مردم، متدین و روحانیت است.

وی افزود: تداوم انقلاب در سایه وحدت به عنوان عامل عظمت باید حفظ شود و این بیداری مردم را می‌طلبد که در برخورد با حرکات تفرقه برانگیز بصیر باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه در ادامه حفظ میراث معنوی امام راحل را حمایت از ولایت فقیه دانست و ابراز داشت: حمایت از ولی فقیه با شعار نیست بلکه باید در عمل باشد چرا که امام راحل فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشورتان آسیب نرسد.

وی تصریح کرد: حمایت مردم ما از افراد و گروه‌ها و مسئولین به اندازه ولایتمداری آن‌ها و حمایت آن‌ها از ولایت است.

خاتمی در ادامه به ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: امام در عرصه تألیف آنگونه عمل کردند که اگر کسی نداند فکر می‌کند که امام جز تألیف کتاب کار دیگری نداشته‌اند و کتابهای امام راحل نیز کانون معارف فقهی و علمی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در عرصه تربیت شاگرد امام راحل، ۵۰۰ شاگرد فرهیخته تربیت کرده است که برخی از آنها امروز در مسند مرجعیت و در جایگاه استاد و مدرس بزرگ حوزه علمیه قرار دارند که این شاگردان بازوی امام در برپایی انقلاب اسلامی بودند.

فلسفه حکومت دینی تحقق و اجرای احکام الهی است

وی با بیان اینکه فلسفه حکومت دینی تحقق و اجرای احکام الهی است افزود: امروز رهبر معظم انقلاب بعد از امام خمینی(ره) علم پرچم اسلام را در دنیا بدست گرفته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه تکیه بر اسلام و مکتب، اساسی‌ترین عامل حفظ انقلاب اسلامی بود اظهار داشت: امام می‌فرمودند تمام مقصد ما مکتب ما است و این امر انقلاب را پر آوازه کرد و پیام انقلاب را به جهان رساند.

خاتمی ادامه داد: امروز بعد از ۳۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهدیم که پیام نقلاب در تمام دنیا پیچیده است و امروز علاوه بر کشور‌های اسلامی منطقه پیام انقلاب به قلب اروپا نیز رسیده که مردم این کشور‌ها وارد صحنه شدند و حقوق خود را مطالبه می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها