سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرگ یکی از رهبران اخوان‌المسلمین در زندان

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩۴, ٢١:۴٩    نسخه چاپی    
صبح امروز دوشنبه یکی از رهبران جماعت اخوان المسلمین مصر در داخل زندان جمصه واقع در شمال مصر درگذشت.

صبح امروز دوشنبه یکی از رهبران جماعت اخوان المسلمین مصر در داخل زندان جمصه واقع در شمال مصر درگذشت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «محمد الفلاحجی» یکی از رهبران جماعت اخوان المسلمین و عضو سابق پارلمان مصر از حزب آزادی و عدالت (شاخه اخوان المسلمین که سال گذشته منحل شد) در داخل زندان جمصه واقع در استان دمیاط جان سپرد.

یک عضو هیأت دفاع اعضای اخوان المسلمین در دمیاط در این باره گفت که نیروهای امنیتی الفلاحجی 58ساله را در تاریخ 26 آگوست 2013 به‌اتهام پیوستن به یک گروه تروریستی، شرکت در تظاهرات و اغتشاشات و تحریک به خشونت بازداشت و در تاریخ 1 اکتبر سال 2013 وی را به زندان جمصه منتقل کردند.

به‌گفته وکیل الفلاحجی، وی در تاریخ 8 آوریل 2015 به بیمارستان عمومی دمیاط منتقل شد و در آنجا پس از انجام آزمایشات مشخص شد که وی از وجود سنگ در کلیه چپ و التهاب کلیه رنج می‌برد و پس از آن بار دیگر به زندان انتقال داده شد و صبح امروز درگذشت.

الفلاحجی و دیگر اعضای اخوان المسلمین به‌اتهام تحریک به خشونت و مشارکت در آتش زدن مجمع اسلامی دمیاط به 3 سال حبس محکوم شده بودند.

الفلاحجی نخستین رهبر اخوان المسلمین نیست که در زندان مصر جان سپرد بلکه هفته پیش نیز «فرید اسماعیل» بارزترین رهبر اخوان المسلمین در زندان از دنیا رفت و گذشته از آن «ابوبکر القاضی» یکی از رهبران اخوان المسلمین در زندانی در استان قنا و «طارق الغندور» استاد دانشکده پزشکی دانشگاه عین شمس نیز در داخل زندان قاهره از دنیا رفتند.

در تاریخ 27 سپتامبر 2013 نیز «صفوت خلیل» (57ساله) یکی از رهبران اخوان المسلمین در الدقهلیه واقع در زندان المنصوره بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.

احمد مفرح مسئول پرونده مصر در سازمان حقوق بشر الکرامه در این باره اظهار داشت که مرگ الفلاحجی، 265امین مورد مرگ در زندان و بازداشتگاه‌های مصر از زمان عزل محمد مرسی در 3 جولای 2013 و نیز 135امین مورد از زمان به قدرت رسیدن عبدالفتاح السیسی است.
منبع: خبرگزاری تسنیم

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩۴, ٢١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها