سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در مراسم سالگرد بزرگداشت امام(ره)

یادگار امام(ره):ملت ایران اجازه هیچ تعدی به دشمن نمی دهد

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد امام خمینی (ره) گفت: ایران سرزمین خمینی است و این ملت زیر سایه رهبر معظم انقلاب اجازه هیچ گونه تعدی را به دشمن نمی دهد.

 
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در آغاز مراسم بیست و ششمین سالگر ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) گفت: از خداوند مسئلت داریم که ما را جزو یاران حضرت صاحب العصر (عج)و پیروان خدوم امام (ره) قرار دهد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) دو ویژگی بارز و منحصر به فرد را برای حضرت صاحب الزمان (عج) برشمرده اند، افزود: اولین ویژگی که در دوره حضرت صاحب می فرمایند، بسط پیدا کردن عدالت است.

تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره) ادامه داد: در دوره آن بزرگوار، عدالت توسعه کامل پیدا می کند؛ نکته ای که در این کلام نهفته بود این است که در دوره هیچ کدام از پیامبران این توفیق برای بسط عدالت پیدا نشد و دلیل آن هم، شرایط جامعه و فراهم نبودن اسباب لازم بود.

سید حسن خمینی تصریح کرد: تنها در دوره امام زمان (عج) است که عدالت به معنای کامل توسعه پیدا می کند و این از ویژگی های منحصر به فرد آن امام بزرگوار است.

وی ادامه داد: تنها او است که می تواند عدالت را توسعه دهد؛ او بی نظیر دوران است؛ این تقدیر را دارد که بتواند جهان را آمیخته از عدل کند.

تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره) به کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر توسعه عدل در زمان امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: عدل را ایشان در تعبیری که می فرمایند رفع انحراف است؛ یعنی انحراف از عرصه عدل بشر زدوده می شود.

سید حسن خمینی افزود: یعنی امام زمان (عج) انحراف را هم از فضای مادی می زداید و هم از جهات روحی برمی دارد؛ جامعه ای که هم دوش حضرت صاحب می شود، جامعه منحرف نیست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٣-١٣٩۴, ١٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها